10 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Zielony odcień nadziei...

Zielony odcień nadziei…

W trudnych czasach jakie stały się, niestety, naszym udziałem ,warto dostrzegać najmniejsze choćby inicjatywy, które skierowane są ku lepszej przyszłości. Niewątpliwie jedną z nich jest akcja „#sadziMY”, która polega na zachęceniu wszystkich Polaków do posadzenia nowych drzew w swoim najbliższym otoczeniu.

Jest to ogólnopolskie działanie, któremu patronuje Prezydent RP, zaś głównym organizatorem są Lasy Państwowe. 18 września 2020 r. do akcji włączyli się także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach.

Wokół budynku „dziewiątki” w piątkowe południe można było dostrzec pochylonych nad ideą dbałości o jakość powietrza uczniów. Z inicjatywy szkolnego koła PCK, koła wolontariatu oraz samorządu szkolnego uczniowie trzech klas: V a, VI c i VI d wraz z opiekującymi się nimi nauczycielami Marią Dróżdż, Iwoną Lipińską i Justyną Magnowską- Janicką posadzili 50 drzewek. Sadzonki dostarczyło Nadleśnictwo Starachowice.

Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję zasadzić drzewko. Młode dęby, sosny i buki będą niewątpliwie ozdobą , ale przede wszystkim pomogą w stworzeniu „zielonych płuc” naszego miasta, którymi oddychać będą kolejne pokolenia. Duma z realizacji tak odpowiedzialnego, choć tak prostego zadania, towarzyszyła wszystkim uczestnikom akcji. Mamy nadzieję, że wszystkie te zielone symbole myślenia o przyszłości już niedługo nabiorą sił, a uczniowie będą dbać o „swoje” drzewka, które za kilkanaście lat będą być może obiektem podziwu ich dzieci, a potem wnuków.

Małgorzata Grudniewska
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x