-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Aktualności Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich – LKB „Rudnik” trzecim klubem w Polsce

Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich – LKB „Rudnik” trzecim klubem w Polsce

W niedzielę 4 października, rezerwat „Skały w Krynkach” w Gminie Brody stały się najważniejszym miejscem w naszym kraju dla wszystkich sportowców uprawiających biegi górskie. Przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się tu po raz czwarty Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie.

Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych i przyciąga coraz większe grono lekkoatletów z całego kraju. W tym roku do udziału zgłosiło się 260 biegaczy, w różnych kategoriach wiekowych, reprezentujących 42 kluby sportowe. Stanowi to największą liczbę uczestników od chwili organizacji pierwszych Mistrzostw w 2017 roku.

Na wstępie wszystkich uczestników zawodów powitali Zastępca Wójta Gminy Brody Marta Prokop, Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Tomasz Budzyń, Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Rady Gminy Andrzej Jagieła, Radni Gminy Brody Wojciech Kania i Dariusz Łodej, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski Adam Podsiadło, przedstawiciel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – specjalista w dziedzinie biegów górskich Andrzej Puchacz, Prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki Wiesław Rożej i jego zastępca Kazimierz Jaros oraz Prezes Ludowego Klubu Biegacza Rudnik Sylwester Dudek.

Zawodnicy wystartowali do biegów w 6 kategoriach wiekowych, męskich i żeńskich na różnych dystansach. Pierwsi pobiegli chłopcy i dziewczęta z roczników 2009, 2010 na dystansie 600 metrów, następnie roczniki 2007, 2008 na dystansie 1000 metrów, roczniki 2005, 2006 – 1500 metrów, roczniki 2003, 2004 – 3200 metrów, roczniki 2001, 2002 także na 3200 metrów. W ostatnim biegu Mistrzostw uczestniczyli zawodnicy urodzeni w roku 2000 i starsi, kobiety i mężczyźni kategorii „seniorki” i „seniorzy”. Mieli oni do pokonania najdłuższy dystans 6000 metrów, przy przewyższeniu sięgającym +280 metrów.

W tym biegu pierwszy był Piotr Jaśtal, a drugi Sylwester Lepiarz – obaj z LKB „Rudnik”. Wśród kobiet zawodniczki LKB „Rudnik” również odniosły sukces, druga była Martyna Kantor a piąta Agnieszka Matysek.

W końcowej klasyfikacji drużynowej Ludowy Klub Biegacza „Rudnik” zajął trzecie miejsce, przegrywając tylko jednym punktem z MKS Stal Nowa Dęba. Pierwsze miejsce drużynowo wywalczyli biegacze LKS Zuza Running Team. Następne miejsca za biegaczami z Rudnika zajęli: czwarte – MKS „Halicz” Ustrzyki Dolne, piąte – LKS „Zorza” Gdynia, szóste – KB Krościenko Wyżne, siódme – UKS „Olimp” Kozienice, ósme – MLUKS Rawa, dziewiąte UKS „Filipides” Teresin, dziesiąte „żaczek” Połaniec. Podczas dekoracji zawodnicy dostali oprócz medali i dyplomów także drobne upominki rzeczowe.

Medale i nagrody wręczali Zastępca Wójta Gminy Brody Marta Prokop, Radni Rady Gminy w Brodach, przedstawiciel Wojewody Świętokrzyskiego, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa
i Zarządzania Kryzysowego ŚUW Robert Sabat, przedstawiciel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Andrzej Puchacz. Medale otrzymali także trenerzy drużyn, w tym Prezes LKB Rudnik Sylwester Dudek. Podczas Mistrzostw każdy mógł otrzymać materiały promujące Gminę Brody i Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim. Impreza była zorganizowana na bardzo wysokim poziomie i wszyscy uczestnicy wywieźli z niej niezapomniane wrażenia.

fot. UG Brody

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
0
Dodaj komentarzx
()
x