9.2 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Przyznano Żelazne Pierścienie

Przyznano Żelazne Pierścienie

Historyczne mury Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach stały się miejscem wyjątkowego wydarzenia. Jednego dnia, na jednej scenie uhonorowano starachowickich przedsiębiorców i wysłuchano koncertu fortepianowego, który odbył się w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

To wydarzenie o randze światowej poprzedziło wręczenie Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty „Żelazny Pierścień”.

Nagroda Żelaznego Pierścienia  ma charakter honorowy i jest wyróżnieniem przyznawanym za zasługi na rzecz rozwoju Powiatu Starachowickiego. Starosta i Zarząd Powiatu promuje w ten sposób najlepsze przedsiębiorstwa Powiatu Starachowickiego oraz inspiruje je do rozwoju. Sama statuetka zaś nawiązuje do autentycznego pierścienia z okresu III w n.e. odnalezionego w dolinie rzeki Kamiennej w 1930 r., jej laureaci są więc prawdziwymi kontynuatorami prehistorycznych działań gospodarczych na obszarze dzisiejszego powiatu starachowickiego.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: mikroprzedsiębiorstw (do 10 zatrudnionych), małych przedsiębiorstw (od 11 do 50 pracowników), średnich przedsiębiorstw (od 51 do 250 zatrudnionych pracowników) i dużych przedsiębiorstw (powyżej 250 zatrudnionych pracowników).

W kategorii mikro przedsiębiorców nominowani zostali: PHU Kropka Omega, ZPHU Elektro Komputer oraz Stacja Paliw STEMAR. Decyzją kapituły Żelazny Pierścień trafił w ręce ostatniej z firm, Stacji Paliw STEMAR.

W gronie małych firm wśród nominowanych znaleźli się: Klinika Komputera Artur Wolski, spółka SOLIX,  oraz SIGMATECH II Michał Gawlik. Nagrodę zdobyła Klinika Komputera.

Z grona średnich przedsiębiorców wyróżnienie zdobyła firma firma BUDROMOST – Starachowice. Wśród dużych przedsiębiorstw wyróżniono dwie firmy STARPOL II sp. z o.o. oraz Walstead sp. z o.o. Statuetkę otrzymał producent wiązek elektrycznych.

Nagrody przyznała kapituła, w której skład weszli m.in. Piotr Babicki, starosta starachowicki, Dariusz Dąbrowski, wicestarosta,  Jan Pudło oraz Jacek Domagała.

Rozdanie nagród poprowadziła Anna Ciesielska, rzecznik powiatu starachowickiego.

Clou programu była impreza, która od lat skupia wokół siebie międzynarodowe środowisko melomanów. Do tego grona w rou bieżącym dołączyły Starachowice. W Hali Lejniczej wystąpiło trzech młodych artystów, którzy na swoim muzycznym koncie mają wiele nagród z Polski i świata. Ludwig van Beethoven, Robert Schumann i Fryderyk Chopin porwali starachowiczan, to była prawdziwa uczta dla ucha i duszy.

Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, którego pomysłodawcą i założycielem jest Elżbieta Penderecka. Dla starachowickiej publiczności wystąpili Krzysztof Książek, Tymoteusz Bies i Adam Goździewski, którzy prezentowali repertuar.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x