11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Ślubowali zdobywać wiedzę

Ślubowali zdobywać wiedzę

W innym klimacie, w innej rzeczywistości, ale wciąż razem. Słuchacze starachowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki.

Ciekawi świata, głodni wiedzy, uśmiechnięci – tacy są starachowiccy seniorzy. To oni tworzą trzon placówki, która przez cały zapewnia im moc atrakcji.  W poniedziałek, 5 października, Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki. Gośćmi prezesa UTW Jerzego Krawczyka byli przedstawiciele samorządu i placówek, które z Uniwersytetem współpracują.

Prezydent Starachowic Marek Materek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Sopińska, dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki Paweł Kołodziejski z wicedyrektor Wiolettą Sobieraj, Agnieszka Lasek Piwarska z Parku Kultury to osoby, którym Jerzy Krawczyk serdecznie dziękował za wspólne działania.

W krótkim wystąpieniu zapewnił gości i słuchaczy, że mimo trudnego czasu, na studentów czekają kolejne atrakcyjne zajęcia, organizowane będą w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo starachowickiemu środowisku seniorów.

Zaproszeni gości życzyli przede wszystkim utrzymania wspaniałej kondycji. Paweł Kołodziejski zwracał uwagę na ciekawość świata, którą starachowiccy seniorzy nieustannie zadziwiają.

Jerzy Krawczyk zwrócił również uwagę na problemy, z którymi środowisko seniorów się boryka. Najważniejszym są finanse, podwyżki, które się szykują spędzają zarządowi sen z powiek.

Rok akademicki rozpoczął prezydent Marek Materek wypowiadając uroczystą formułę, a słuchacze złożyli ślubowanie deklarując chęci do zdobywania wiedzy, rozwijania pasji, sprawności fizycznej i umysłowej, a także pielęgnowanie przyjaźni.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x