9.2 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Starosta i wicestarosta z koronawirusem

Starosta i wicestarosta z koronawirusem

Koronawirusowa lawina dotknęła Starostwo Powiatowe w Starachowicach. Z powodu zakażenia Covid – 19, od 7 października urząd jest nieczynny. Po radnym, członku Zarządu Powiatu Ryszardzie Nowaku, o którego zakażeniu już informowaliśmy, wirus zaatakował kolejne osoby.

W poniedziałkowy poranek, 11. października, na swoim profilu w mediach społecznościowych starosta starachowicki Piotr Babicki poinformował, że otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

– Chorobę przechodzę bezobjawowo, czuję się dobrze. (…) Zapewniam, że nie ma zagrożenia dla funkcjonowania powiatu, a służby starachowickiego Sanepidu, po konsultacji ze mną, podjęły decyzję o przebadaniu większości pracowników starostwa w kierunku ewentualnego zakażenia. Od początku epidemii zwracam się do Państwa z apelami o przestrzeganie reżimów sanitarnych i noszenie maseczek. Dziś mój apel powinien wybrzmieć jeszcze głośniej – dodał we wpisie.

Kilka dni wcześniej o zakażeniu wirusem poinformował wicestarosta Dariusz Dąbrowski. On równie ma objawów chorobowych, przebywa w domowej izolacji i powoli dochodzi do zdrowia.

Zarówno starosta jak i wicestarosta zapewniają, ze sytuacja w Starostwie jest pod kontrolą.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x