9.2 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Szpital w Starachowicach. Trwa ewakuacja pacjentów

Szpital w Starachowicach. Trwa ewakuacja pacjentów

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, od piątku (9 października) jest szpitalem tylko dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Decyzję w minionym tygodniu wydał i podpisał wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Trwa ewakuacja pacjentów. Jak przebiega?

– Do przetransportowania pozostało nam 55 pacjentów hospitalizowanych na oddziałach, część z nich jest w trakcie diagnostyki w kierunku zakażenia wirusem SARS-COV-2. Ze względu na ograniczenie przyjęć w świętokrzyskich szpitalach oraz trwającą diagnostykę, alokacja pacjentów jest trudnym zadaniem i wymaga czasu. Szacujemy, że w ciągu dwóch dni nasi pacjenci zostaną przeniesieni do współpracujących z nami podmiotów leczniczych – informuje rzecznik starachowickiego szpitala, Małgorzata Kałuża. – Ta sytuacja dotyczy także pacjentów Stacji Dializ, którzy nie są zakażeni, a wymagają terapii nerkozastępczej. W znalezienie dla nich miejsc zaangażowane są również służby wojewody, w tym Wydział Zarządzania Kryzysowego.

Pani rzecznik dodaje, że obecnie w starachowickim PZOZ trwają prace remontowo-budowlane polegające na przystosowaniu pomieszczeń do nowych funkcji m.in. wydzieleniu śluz oraz stref tzw. czystych i brudnych w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zarówno personelowi, jak i pacjentom.

– Korzystamy z własnych doświadczeń i rozwiązań w tym zakresie zastosowanych w czasie pierwszej fali pandemii – informuje M. Kałuża w komunikacie prasowym.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x