9.2 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Alokacja pacjentów szpitala przebiega sprawnie

Alokacja pacjentów szpitala przebiega sprawnie

Decyzją wojewody świętokrzyskiego, starachowicki Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej będzie pełnił rolę placówki koordynującej, przeznaczonej wyłącznie dla pacjentów z potwierdzonym koronawirusem.

Przekształcenie szpitala związane jest z alokacją pacjentów do innych jednostek. O tym, jak przebiega ewakuacja, we wtorkowym (13 października) komunikacie poinformowała rzecznik starachowickiej lecznicy, Małgorzata Kałuża.

– Na oddziałach szpitalnych Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przebywa dzisiaj jedynie 57 pacjentów. Co pokazuje, że rozpoczęta alokacja przebiega bardzo sprawnie. Spośród wszystkich hospitalizowanych 42 osoby są zakażone wirusem SARS-CoV-2 i wymagają leczenia szpitalnego – informuje pani rzecznik. – W chwili obecnej 4 osoby są przygotowywane do przetransportowania do innych podmiotów leczniczych na terenie województwa świętokrzyskiego. O losach pozostałych 11 pacjentów, którzy są w trakcie diagnostyki, zdecydują wyniki badań laboratoryjnych w kierunku COVID-19. Osoby z wynikiem dodatnim (zakażone) pozostaną pacjentami PZOZ, a z wynikiem negatywnym zostaną przetransportowane do innych szpitali.

Jak dodaje, w PZOZ nadal trwają prace remontowo-budowlane w celu przystosowania pomieszczeń do nowych funkcji.

– Wydzielane są śluzy, a także strefy tzw. czyste i brudne, których zadaniem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa zarówno personelowi, jak i pacjentom. Przyjmowane są rozwiązania zastosowane w PZOZ w czasie pierwszej fali pandemii – mówi M. Kałuża.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x