7.6 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Przetarg na oczyszczenie Zbiornika Pasternik ogłoszony

Przetarg na oczyszczenie Zbiornika Pasternik ogłoszony

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na oczyszczenie zbiornika wodnego Pasternik w Starachowicach, celem przywrócenia jego walorów naturalnych i funkcji rekreacyjnej.

– Szukamy wykonawcy, który do końca września 2022 roku zakończy prace związane z oczyszczeniem Zbiornika Pasternik – informuje prezydent miasta Marek Materek. – Na oczyszczenie i zagospodarowanie otoczenia zbiornika pozyskaliśmy dofinansowania z trzech różnych źródeł: RPO Województwa Świętokrzyskiego (Rewitalizacja i Niska Emisja) i środki europejskie za pośrednictwem NFOŚiGW.

W najbliższych miesiącach, jak zapowiada prezydent, gmina ogłosi postępowania przetargowe dotyczące kolejnych etapów inwestycji w tym między innymi: zagospodarowania północnej linii brzegowej; modernizacji i zagospodarowania grobli na całej długości; wykonania pętli autobusowej na końcówce ulicy Kieleckiej i wykonania kładki na rzece Kamiennej.

– Jeszcze kilka lat temu, Gmina Starachowice nie posiadała prawa do dysponowania jednym metrem kwadratowym działki zlokalizowanej przy zbiorniku Pasternik – mówi prezydent. – Mimo to jednym z moich priorytetów było zadbanie o to miejsce. Cieszę się, że wkraczamy w kolejny, tym razem najważniejszy etap. Mam nadzieję, że będziemy dumni z wizytówki miasta jaką jest Zalew Pasternik – dodaje.

fot. UM Starachowice

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 600 zakażeń w regionie, ponad 20 tysięcy w całym...

Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym (29 października) komunikacie poinformowało o 20 156 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 301 osób (46 osób zmarło z powodu Covid-19,...
0
Dodaj komentarzx
()
x