7.6 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Trzy interwencje, czterech zatrzymanych

Trzy interwencje, czterech zatrzymanych

Czterech zatrzymanych w związku z posiadaniem środków odurzających to bilans ostatnich dni. Policjanci z wydziału prewencji starachowickiej komendy zatrzymali 21-latka, dwóch 25-latków oraz 29-latka. Jednemu z 25-latków grozi kara do 5 lat więzienia, pozostałym zatrzymanym – do trzech.

Do pierwszego zatrzymania doszło w nocy z czwartku na piątek (8/9 października). Podczas interwencji, policjanci ujawnili przy 29-latku z gminy Mirzec 2 torebki foliowe z zawartością środków odurzających. Testy wykazały marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Druga interwencja miała miejsce w sobotę (10 października), kilkanaście minut po godzinie 23. Do policjantów dotarło zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw w Starachowicach doszło do uszkodzenia mienia. Niedaleko miejsca interwencji, mundurowi zauważyli trzech mężczyzn. Podczas legitymowania, przy jednym z nich znaleźli środki odurzające w postaci amfetaminy. Poza tym policjanci podejrzewali, że 25-letni mieszkaniec gminy Brody może mieć związek z uszkodzeniem mienia na stacji. Wraz z nim wrócili na miejsce interwencji, by to ustalić. W trakcie rozmowy ze zgłaszającym w rejonie stacji paliw przechodził inny mężczyzna. Zgłaszający rozpoznał w nim sprawcę. Policjanci zatrzymali 25-latka ze Starachowic, przy którym również zostały znalezione substancje odurzające w postaci marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj będą odpowiadać za posiadanie środków odurzających, natomiast mieszkaniec Starachowic dodatkowo za zniszczenie mienia, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do trzeciej interwencji doszło wczoraj (12 października) po południu. Przy współpracy ze Strażą Ochrony Kolei został zatrzymany 29-letni mieszkaniec Starachowic, przy którym zostały ujawnione środki odurzające w postaci amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut. Teraz grozi mu nawet do 3 lat pozbawiania wolności

źródło: KPP w Starachowicach

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 600 zakażeń w regionie, ponad 20 tysięcy w całym...

Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym (29 października) komunikacie poinformowało o 20 156 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 301 osób (46 osób zmarło z powodu Covid-19,...
0
Dodaj komentarzx
()
x