8.7 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności "Bo w sercu ułana, gdy je położysz na dłoń, na pierwszym miejscu...

„Bo w sercu ułana, gdy je położysz na dłoń, na pierwszym miejscu panna, a przed nią tylko koń.”

Tak pięknie o tych dumnych stworzeniach napisał generał dywizji WP Bolesław Wieniawa-Długoszowski. Nie ma osoby, której nie zabolałoby serce na widok krzywdy zwierząt, wiele osób aktywnie się włącza do walki o zaprzestanie transportu konnego do Morskiego Oko. Do tej akcji włączyli się również członkowie stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie.

W tym celu wystosowano list z poparciem petycji Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! w sprawie natychmiastowej likwidacji transportu konnego oraz niehumanitarnego transportu i uboju koni. Ale to nie jedyna akcja Wrażliwych. Postanowili zatem rozejrzeć się bliżej i wspomóc akcje pro zwierzęce gdzieś bliżej.

Padło na  Fresco Rancho w Wąchocku, dla którego członkowie Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie zakupili prawie 400 kg marchewki. Zakup poprzedzony był wizytą, chciano bowiem najpierw zorientować się w rzeczywistych potrzebach i przede wszystkim w klimacie i podejściu do zwierząt.

Z prezentem przybyli do w przeddzień wprowadzenia żółtej strefy i na ręce właścicielki przekazali chrupiące pyszności.

– Dziękujemy za to że nasze konie otrzymały dziś marchew od Państwa Stowarzyszenia. Wierzę, że przy współpracy z Panem Pawłem, Panią Beatą i całym Stowarzyszeniem Wrażliwi Społecznie będziemy uwrażliwiać młodzież i dzieci utrzymując prawidłowy dobrostan koni i dbałość o ich rozwó j. Wierzę, że przez tego typu dobroczynne i w perspektywie edukacyjne akcje, więcej osób będzie bardziej troskliwie spoglądać i wspierać konie – mówiła w podziękowaniu właścicielka Rancha, Magdalena.

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom za wsparcie akcji pomocowej dla tych pięknych stworzeń. Na tym jednak nie koniec. Członkowie stowarzyszenia zamierzają do swoich działań wprowadzić element pro edukacyjny. Zarząd wystąpił do dwóch starachowickich szkół celem pośredniczenia w ofercie odbycia żywej lekcji z koniem. Zajęcia mają polegać na możliwości odbycia około dwugodzinnej lekcji z dostosowaniem do wieku uczniów.

Połączenie kontaktu ze zwierzęciem z nauką to doskonały pomysł na uwrażliwienie młodych ludzi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x