9.2 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Seniorze - dbaj o siebie

Seniorze – dbaj o siebie

Grupą szczególnie zagrożoną w czasie pandemii koronawirusa są osoby starsze, które często zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami.

W tej trudnej sytuacji priorytetem ministerstwa jest zapewnienie bezpieczeństwa seniorom, czyli tym, którzy znajdują się w grupie największego ryzyka. Jednym z takich rozwiązań jest powrót godziny seniorów.

Od 15 października do odwołania, w godzinach od 10 do 12, osoby w wieku powyżej 60 lat mogą w bez przeszkód dokonać zakupów w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach, z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego. Jednocześnie ministerstwo gorąco apeluje do seniorów, aby mimo wszystko ograniczyli do absolutnego minimum wychodzenie z domu i poprosili swoich bliskich lub sąsiadów o pomoc w codziennych czynnościach: zakupach, zaopatrzeniu w leki czy załatwieniu spraw urzędowych.

Jeżeli osoby starsze koniecznie muszą wyjść z domu muszą pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasada bezpieczeństwa i o zachowaniu co najmniej 1,5 m odległości od drugiej osoby. Minister Marlena Maląg przypomina m.in. o obowiązku zasłania ust i nosów, częstym myciu rąk z użyciem wody i mydła oraz korzystania z płynów dezynfekujących. Należy również unikać dotykania oczu, nosa i ust. Apeluje również do seniorów także o to, by odżywiali się zdrowo i pamiętali o regularnym nawodnieniu organizmu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x