10 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności "Pomiędzy konstrukcją a emocją". Park Kultury zaprasza na wystawę

„Pomiędzy konstrukcją a emocją”. Park Kultury zaprasza na wystawę

Sztuka ma tę cudowną właściwość, że działa kojąco, pozwala zapomnieć o codzienności i przenosi w inny wymiar. Docenia to starachowicki Park Kultury, który zaprasza na kolejną wystawę online.

Tym razem, 16 października (piątek) o godzinie 17.15, widzowie będą mieli okazję obejrzeć wystawę pt. – „Pomiędzy konstrukcją a emocją”. Jej autorem jest Marcin Słowik -Wilczyński.

Transmisja na parkkultury.starachowice.eu oraz YouTube.

Dr Marcin Słowik-Wilczyński urodził się w 1973 roku w Starachowicach. W latach 1994-1999 studiował w Instytucie Pedagogiki i Psychologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierunek pedagogika specjalna. W latach 1998-2003 odbył studia w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Dyplom robił w pracowni malarstwa u prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego, aneks w pracowni rysunku u prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego oraz w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Krzysztofa Wyznera. W latach 2004-2006 studia podyplomowe w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Dyplom w pracowni malarstwa u prof. Janusza Orbitowskiego aneks w pracowni rysunku u prof. Marka Szymańskiego, w pracowni tkaniny artystycznej u prof. Lilli Kulki oraz w pracowni interdyscyplinarnej u prof. Zbigniewa Bajka.

To absolwent Środowiskowych Studiów Doktoranckich w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni malarstwa prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej.

W 2015 roku uzyskał tytuł doktora sztuki. Zrealizował 16 wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w około 50 prezentacjach grupowych.Twórczość w zakresie: malarstwa, rysunku, kompozycji przestrzennych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x