7.6 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Kolejny piknik archeologiczny za nami

Kolejny piknik archeologiczny za nami

Rydno, bo tak nazywa się impreza zrzeszająca miłośników archeologii, jest zasługą człowieka, który poza skórami i krzesiwem świata nie widzi. Przewodnik świętokrzyski, znakarz, twórca sekcji archeologicznej w OM PTTK – Michał Surma.

Piknik Archeologiczny to cały jego lokalny świat. Codzienne życie w neolicie i epoce brązu, pojedynek wojowników, metalurgia w epoce kamienia, wypał ceramiki w palenisku, repliki narzędzi wykonanych z kilku gatunków krzemienia, żywe obozowiska i pradziejowa sztuka – to wszystko wzbudza zainteresowanie odwiedzających. Poza atrakcjami związanymi z epoką kamienia skorzystać można było z takich niespodzianek jak ścianka wspinaczkowa, stanowiska strzelnicy łuczniczej czy areny gladiatorów.

Nigdy do końca nie wiadomo, kto się lepiej bawi na archeologicznym pikniku. Czy dzieciaki, które chętnie buszują pośród dawnych skarbów, czy odziany w skóry i bosy pomysłodawca? Kto by to jednak nie był, to zabawa jest przednia, a Michał Surma zaprasza na kolejny rok.

fot. FB/Miasto i Gmina Wąchock

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 600 zakażeń w regionie, ponad 20 tysięcy w całym...

Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym (29 października) komunikacie poinformowało o 20 156 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 301 osób (46 osób zmarło z powodu Covid-19,...
0
Dodaj komentarzx
()
x