9.2 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Zakażenia w szkołach. Czy zostanie wprowadzone zdalne nauczanie?

Zakażenia w szkołach. Czy zostanie wprowadzone zdalne nauczanie?

Z ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia oraz Powiatowej i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że wśród zakażonych znajdują się osoby chodzące do szkół, zarówno dzieci, jak i nastolatkowie. Zapytaliśmy w starachowickim Sanepidzie, jak wygląda sytuacja epidemiczna w starachowickich placówkach oświatowych.

W ilu szkołach i u ilu osób potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 oraz ile osób objętych jest kwarantanną? Zadaliśmy również kluczowe pytanie, czy w związku ze wzrostem zakażeń w kraju i w regionie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny będzie rekomendować zamknięcie szkół i prowadzenie nauki zdalnej?

– PPIS w Starachowicach informuje, że w 3 szkołach stwierdzono zakażenie u 3 uczniów i 1 nauczyciela. Zdalne nauczanie wprowadzono w klasach, gdzie stwierdzono potwierdzony przypadek zakażenia. Kwarantanną objęto 273 osoby (…) – informuje Gazetę, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach, Ewa Dróżdż (odpowiedź datowana na 14 października). – Jeżeli w regionie sytuacja ulegnie pogorszeniu rozważymy możliwość wprowadzenia zdalnej nauki w szkołach, jednak każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Nasze obecne rekomendacje to dystans, dezynfekcja i maseczki zakrywające nos i usta dla wszystkich mieszańców powiatu – dodaje pani dyrektor.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x