7.6 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Nowe zasady bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej

Nowe zasady bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Starachowicach informuje, że od soboty (17 października) wprowadzone zostaną nowe zasady korzystania z komunikacji miejskiej na terenie strefy żółtej.

Danym środkiem transportu albo pojazdem będzie można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi: 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej określonej dla danego autobusu przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych. W przypadku autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach oznacza to, że średnio w każdym autobusie jednocześnie może znajdować się około 30 osób.

Maksymalną dopuszczalną ilość pasażerów w danym pojeździe określać będzie widoczna informacja znajdująca się na środkowych i tylnych drzwiach każdego autobusu.

Prosimy o przestrzeganie wprowadzanych zasad oraz zapoznanie się z komunikatami znajdującymi się w autobusach. Przypominamy równocześnie o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu odległości podczas korzystania z usług komunikacji miejskiej oraz w przestrzeni publicznej – na przystankach podczas oczekiwania na autobus – apeluje w komunikacie gminna spółka.

źródło: ZEC Komunikacja Miejska

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 600 zakażeń w regionie, ponad 20 tysięcy w całym...

Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym (29 października) komunikacie poinformowało o 20 156 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 301 osób (46 osób zmarło z powodu Covid-19,...
0
Dodaj komentarzx
()
x