7.6 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Koronawirus. Gdzie w Starachowicach wykonać test?

Koronawirus. Gdzie w Starachowicach wykonać test?

Szpital w Starachowicach jako jeden z trzech podmiotów świadczy usługi wymazów w ramach umowy z NFZ na COVID-19.

Wymazy wykonywane są dla następujących grup pacjentów: od osób zwolnionych z obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny decyzją PSSE; od osób posiadających potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową, w związku z obowiązkiem wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2; od osób, które rozpoczęły leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową przed dniem 14 marca 2020 r. i przerwały to leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową i będą kontynuować jego realizację; od opiekuna dziecka – w przypadku świadczeń uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci wykonywanego pod opieką dorosłych; od osób zakwalifikowanych na rehabilitację leczniczą w zakładach rehabilitacji leczniczej; od osób, którym zlecono wykonanie testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Wymazy wykonywane są po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, w celu uniknięcia niepotrzebnych kolejek. Rejestracja odbywa się pod numerem 41 273 92 26.

Punkt „drive thru” czynny jest codziennie (7 dni w tygodniu) przez 4,5 godziny. W środy wymazy pobierane się w godzinach 15.00 – 19.30, zaś w pozostałe dni tygodnia od 8.00 do 12.00. Pacjent sam z siebie nie może zgłosić się do punktu pobierania wymazów i poprosić o wykonanie badania. Jeśli występują u niego typowe objawy i podejrzewa u siebie COVID-19, najpierw musi się zgłosić do lekarza POZ, który oceni stan pacjenta i poweźmie dalsze kroki.

Szpital nie jest jedynym punktem pobrań wymazów w Starachowicach, w ramach umowy z NFZ. Badania w kierunku diagnostyki COVID-19 można pobrać również w: Laboratorium Diagnostyki przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41 (codziennie w godz. 11.30 – 13.30, zaś w niedzielę w godz. 8.00 10.00. Przed wizytą należy telefonicznie skontaktować się z punktem pobrań pod numerem 663-463-454 w celu omówienia szczegółów) oraz w punkcie pobrań zlokalizowanym w punkcie mobilnym Corten Medic przy ul. Szkolnej 14 (obok boiska) Wymazy są również pobierane przez 7 dni w tygodniu w godz. 13.30 – 17.00, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem tel. 22 602 09 97.

Należy pamiętać, że przed wykonaniem wymazu w kierunku diagnostyki COVID-19 nie należy zakrapiać nosa ani oczu!

źródło: FB / Piotr Babicki

/informacja na podstawie komunikatu PZOZ Starachowice/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x