7.6 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności PZU pomaga szpitalom w walce z koronawirusem

PZU pomaga szpitalom w walce z koronawirusem

PZU przekaże kolejnych 200 tzw. opasek życia szpitalom, w których leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19 w tym do Szpitala w Starachowicach przy ul. Radomskiej 70. Pierwsze takie urządzenia trafiły do placówek w maju. Opaska życia to innowacyjne na skalę światową rozwiązanie, które analizuje kluczowe parametry życiowe pacjentów i alarmuje personel medyczny w przypadku zagrożenia życia.

Opaski życia trafią teraz do dziesięciu szpitali w południowej i zachodniej Polsce – m.in. do placówek we Wrocławiu, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu czy Raciborzu.

Opaska życia to certyfikowane urządzenie medyczne, które zdalnie analizuje kluczowe parametry życiowe pacjenta. Mierzy puls i temperaturę ciała oraz saturację, czyli nasycenie krwi tlenem. W momencie kiedy spadają do krytycznych wartości, opaska uruchamia sygnał dźwiękowy i natychmiast alarmuje na specjalnym monitorze podglądowym personel medyczny.

Na początku maja PZU przekazał pierwszą partię opasek życia do szpitali, w których leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem. Na bazie tych doświadczeń z pierwszych miesięcy pandemii, opaski zostały zmodyfikowane – m.in. wyposażono je w dodatkowe funkcje jak informacja o upadku żeby jak najlepiej chronić pacjenta i spełniać oczekiwania oraz realizować potrzeby personelu medycznego.

Pierwszy egzamin urządzenia zdały w ramach pilotażowego projektu, realizowanego przez PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia od jesieni zeszłego roku w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Po odnotowaniu pierwszych przypadków koronawirusa w Polsce, ubezpieczyciel przekazał urządzenia szpitalom walczącym z COVID-19. Teraz do placówek trafi kolejna partia urządzeń.

Łączna wartość pomocy finansowej PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już 15 mln zł. Do szpitali trafiły m.in. respiratory, bronchoskopy do badania tchawicy i oskrzeli
oraz kardiomonitory. Wsparciem dla służb medycznych było też 200 samochodów od PZU,
służących m.in. do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej
kwarantannie.

PZU sfinansował ponadto zakup rękawiczek ochronnych dla placówek zdrowotnych oraz
kombinezonów, maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych dla funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej. Wsparł też Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w doposażeniu linii diagnostycznej do badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa, co umożliwiło skrócenie czasu oczekiwania na wyniki tych badań.

/komunikat prasowy Grupy PZU/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 600 zakażeń w regionie, ponad 20 tysięcy w całym...

Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym (29 października) komunikacie poinformowało o 20 156 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 301 osób (46 osób zmarło z powodu Covid-19,...
0
Dodaj komentarzx
()
x