-1.3 C
Starachowice
środa, 2/12/2020
Strona główna Aktualności Nowy Oddział Onkologiczny Dzienny czeka na pacjentów

Nowy Oddział Onkologiczny Dzienny czeka na pacjentów

Niestety, w związku z sytuacją, jaka panuje w kraju, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach nie mógł oficjalnie otworzyć wyremontowanego Oddziału Onkologii Dziennej. Po zakończeniu prac, oddział zwiedził Robert Sowula, członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za sprawy szpital, który obejrzał pięknie wyremontowane pomieszczenia, oraz sprawdził nowy sprzęt.

– Wszyscy musimy zderzać się z nową rzeczywistością, wywołaną przez wirus SARS-Cov-2, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby pacjenci z powiatu starachowickiego mogli korzystać z chemioterapii na miejscu. Dzięki nowej lokalizacji mają taką możliwość. Ponadto po remoncie i zakupieniu nowych łóżek, mają zapewnione bardzo dobre warunki– powiedział radny Robert Sowula.

– Cieszymy się że oddział mógł powrócić do pracy – informuje pielęgniarka oddziałowa Agnieszka Bębas. – Pragniemy poinformować, że przy oddziale funkcjonuje także poradnia onkologiczna, gdzie przyjmuje lekarz Małgorzata Majecka. Oddział dysponuje 11 nowymi łóżkami sterowanymi elektrycznie, fotelem do przyjmowania chemii w pozycji siedzącej. Działa również onkoczepek, który zapobiega wypadaniu włosów przy stosowaniu chemioterapii.

Pacjenci proszeni są o wcześniejsze zapisy telefoniczne, pod numerem telefonu 41 273 99 16 lub 41 273 90 24. Podczas rozmowy zostaną poinformowani o szczegółach przyjęcia, czy to na oddział, czy do poradni. Personel wychodzi na zewnątrz i prowadzi pacjenta bezpieczną, czystą drogą na oddział.

Na zdjęciach: Robert Sowula, członek Zarządu Powiatu Starachowickiego, Agnieszka Bębas, pielęgniarka oddziałowa, oraz Artur Ofman, kierownik działu ds. Techniczno – Gospodarczych / fot. PZOZ Starachowice

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 300 zakażeń i aż 25 zgonów w województwie

Ministerstwo Zdrowia w środowym (2 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 609 osób (89 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x