11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Handel na Targowisku Miejskim w dobie pandemii

Handel na Targowisku Miejskim w dobie pandemii

Od soboty, 24 października w Polsce obowiązują nowe, jeszcze bardziej radykalne zaostrzenia mające służyć zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Oznacza to, że cały kraj został objęty strefą czerwoną.

Targowisko Miejskie przy ulicy Targowej będzie funkcjonować bez zmian. Obowiązuje reżim sanitarny, tj.:

  • bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa przez klientów, ale także personel stoisk handlowych,
  • każde stoisko handlowe musi być wyposażone w dostępny dla klientów płyn dezynfekujący,
  • bezpośrednio przy stoisku powinien znajdować się tylko jeden klient,
  • klienci stojący w kolejce powinni zachować między sobą odstępy co najmniej 1,5 metra,
  • podawanie i pakowanie produktów przez sprzedającego, tak aby ograniczyć kontakt klienta z żywnością; klienci nie będą mogli dotykać produktów,będzie je podawał wyłącznie sprzedawca, dotyczy to także produktów w opakowaniu,
  • dezynfekowanie rąk po każdym kontakcie z pieniędzmi.

– Będziemy obserwować ruch, wprowadzimy ograniczenia jeśli nie będzie możliwości zachowania dystansu społecznego. Jeżeli restrykcje nie będą przestrzegane zostaniemy zmuszeni do zamknięcia targowiska – informuje Referat Działalności Gospodarczej i Zasobów Lokalowych Urzędu Miejskiego w Starachowicach. –  Personel handlowy stoisk ma prawo odmówić obsługi klienta, który łamie obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Niezależnie od tego, za łamanie obostrzeń, jak np. brak zasłoniętych ust i nosa, także w każdym innym miejscu publicznym, grozi mandat do 500 złotych albo grzywna do 30 tysięcy złotych, którą może nałożyć Sanepid.

Pamiętajmy, tylko wspólnie pokonamy koronawirusa. Nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie obowiązujących zasad jest najskuteczniejszą bronią wymierzoną w COVID-19.

/Informator Miejski/

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x