0.9 C
Starachowice
środa, 25/11/2020
Strona główna Aktualności Kolejna pomoc dla seniorów

Kolejna pomoc dla seniorów

Apel premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do osób powyżej 70. roku życia o nieprzemieszczanie się i pozostanie w domach zaowocował kolejną inicjatywą ułatwiającą funkcjonowanie osobom starszym.

Tym razem specjalnie dla polskich seniorów w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów  utworzono specjalną darmową infolinię, za pośrednictwem której seniorzy będą mogli poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu. Seniorzy uzyskają wsparcie m.in przy zrobieniu i dostarczeniu zakupów, usługa jest bezpłatna, a senior ponosi jedynie koszt wartości zakupów.

Seniorzy zostający w domach uzyskają pomoc przez darmową infolinię: 22-505-11-11. Z tej formy pomocy skorzystać mogą osoby, które nie korzystają z usług opiekuńczych bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Dane kontaktowe zgłaszającego się seniora trafią do właściwego terytorialnie ośrodka pomocy społecznej. Ośrodek skontaktuje się z osobą zainteresowaną w celu ustalenia zakresu pomocy. W tę formę wsparcia poza ośrodkami pomocy społecznej będą zaangażowani także wolontariusze i organizacje pozarządowe, ochotnicza straż pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej i harcerze.

Rejestr seniorów będą prowadzić gminy, a samorząd będzie mógł skorzystać z dofinansowania z budżetu państwa na zorganizowanie usług wsparcia, w tym na zatrudnienie nowych pracowników i na przyznanie dodatków zadaniowych.

Informacje o wsparciu dla seniorów są także na stronie internetowej www.wspierajseniora.pl.

Poprzedni artykułCzytali Tyrmanda
Następny artykułKolejne protesty
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x