0.9 C
Starachowice
środa, 25/11/2020
Strona główna Aktualności Nabór do Młodzieżowej Rady Miasta rozpoczęty.

Nabór do Młodzieżowej Rady Miasta rozpoczęty.

Młodzi mieszkańcy Starachowic, którzy chcą aktywnie włączyć się w tworzenie polityki młodzieżowej w mieście, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 13 listopada 2020 roku.
Czym jest Młodzieżowa Rada Miasta?
Młodzieżowa Rada Miasta jest organem samorządowym młodzieży miasta Starachowice. Rada ma charakter wnioskodawczy i opiniodawczy wspiera oraz upowszechnia ideę samorządności oraz społeczeństwa obywatelskiego wśród młodych mieszkańców miasta. Dzięki jej działaniom młodzi ludzie, tuż przed wkroczeniem w dorosłość, mogą czynnie uczestniczyć w życiu Starachowic.
Kto może zostać radnym Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice?
W skład Młodzieżowej Rady Miasta wejdzie 25 młodych ludzi, którzy uczą się w szkołach w
Starachowicach w wieku od 13 do 19 lat. Osoby te angażują się lub chcą się zaangażować w życie publiczne np. swojej szkoły, osiedla lub całego miasta.
Dlaczego udział w Młodzieżowej Radzie Miasta jest tak ważny?
Działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta inspiruje młodzież do działania. Młodzieżowi radni
realizują swoje cele poprzez działania lokalne w szkołach, osiedlach i w całym mieście, wspierają oddolne inicjatywy młodych mieszkańców miasta, którzy działają na rzecz społeczności Starachowic. Młodzieżowi Radni współpracują oraz wspierają samorządność uczniowską, a w swoich działaniach współpracują z przedstawicielami szkół, instytucji i urzędów. Urząd Miejski w Starachowicach realizuje projekty europejskie z Programu Erasmus+, Młodzieżowa Rada jest grupą inicjatywną projektów, przez co młodzież ma możliwość współtworzenia i uczestnictwa w projektach krajowych i
europejskich. Działalność w Młodzieżowej Radzie, to także uczestnictwo w warsztatach, szkoleniach, konferencjach i wymianach międzynarodowych. Szereg doświadczeń jakie młodzi ludzie mogą nabyć, angażując się w działalność Rady stanowi pewny wpis do CV, a zdobyte doświadczenie ułatwi w poruszaniu się w świecie dorosłych.
Jak się zgłosić?
Osoby zainteresowane kandydowaniem do Młodzieżowej Rady Miasta zachęcamy do zapoznania się ze Statutem Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice, stanowiącym o zasadach działalności rady oraz prawach i obowiązkach radnego, a następnie złożenie formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami w formie papierowej do Biura Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, ul. Radomska 45 do 13 listopada 2020 r. do godz. 15:00 lub drogą elektroniczną na adres młodziezowarada@starachowice.eu.
Do formularza należy dołączyć listę osób, które popierają kandydata.
Formularz zgłoszeniowy kandydata niepełnoletniego musi zostać dodatkowo podpisany przez rodzica/opiekuna prawnego kandydata. Do formularza zgłoszeniowego kandydat może dołączyć CV oraz załączniki np. kopie listów gratulacyjnych, dyplomów, referencji i innych dokumentów.
Komisja ocenia nadesłane zgłoszenia kandydatów pod względem:
a)
zaangażowania w działalność społeczną oraz życie społeczności lokalnych i życie publiczne
(np. członkostwo w młodzieżowych grupach, członkostwo w organizacji harcerskiej,
uczestnictwo w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, członkostwo w samorządzie
szkolnym;
b)
udziału w projektach obywatelskich;
c)
znajomości problemów młodych mieszkańców Starachowic;
d)
uzasadnienie własnej kandydatury, przygotowane przez kandydata.
W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 533 676
003 oraz poprzez e-
mail: izabela.wrona@starachowice.eu
Dokumenty do pobrania dla kandydata:
STATUT
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
LISTA POPARCIA
Uwaga! W sytuacji kiedy uczniowie nie mają możliwości zebrania podpisów na listę poparcia, z powodu przeniesienia zająć szkolnych do sieci co spowodowane jest powszechną epidemią, lista poparcia nie jest wymagana.
/Informator Miejski/
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x