1.7 C
Starachowice
środa, 25/11/2020
Strona główna Aktualności Zainaugurowali nowy rok kulturalny

Zainaugurowali nowy rok kulturalny

W ostatni weekend października odbyła uroczysta gala inaugurująca Rok Kulturalny 2020/2021. Mimo ograniczeń i reżimu sanitarnego było jak zwykle uroczyście i wzruszająco.

Odznaczono osoby od lat związane z kulturą, te, które scenę kulturalną miasta tworzą z wielką pasją i zaangażowaniem. Tegoroczne narody Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka powędrowały do Barbary Kurek – wieloletniej dyrektor byłego SCK, animatorki kultury, pomysłodawczyni licznych konkursów recytatorskich dla dzieci i młodzieży; Alicji Andrzykowskiej – pracownika Parku Kultury, założycielki i kierownika Zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada”; Stowarzyszenia Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach, w imieniu którego wystąpiła Lidia Pokuszyńska; Chóru Kameralnego „Portamento” – odebrała dyrygent chóru dr Bożena Magdalena Mrózek.

Dyrektor Parku Kultury Agnieszka Lasek Piwarska wręczyła również wyróżnienia.  Te odebrali Agnieszka Tworzewska, Agnieszka Kasprzyk, Aleksandra Sarzyńska oraz Piotr Kędziora.

Nagrodą specjalną dyrektora Parku Kultury za bezinteresowną pomoc wielu ludziom w tym jakże trudnym czasie nagrodzona została Widzialna Ręka – grupa wolontariuszy zawiązana na początku pandemii – nagrodę odebrał Ma Ciszek. Na scenie prezentowali się podopieczni z pracowni działających w Parku Kultury.

To jednak nie wszystko. 26 października na deskach sceny Parku Kultury miał prapremierę rewelacyjny spektakl „36 albo stypa na weselu” zrealizowany w ramach programu Kultura-Interwencje 2020 Narodowego Centrum Kultury. Projekt, którego Park Kultury jest beneficjentem realizowany był już od sierpnia, kiedy to odbywały się zlokalizowane w różnych częściach Starachowic warsztaty taneczne, wokalne i teatralne. Pokłosiem warsztatów był właśnie spektakl, a scenariusz do niego napisali Bogusia i Kacper Celuchowie.

Aktorzy grający w spektaklu to młodzież ze szkół ale i tancerze z „Plejady”, osoby dorosłe i seniorzy.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2020.

amar.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x