1.7 C
Starachowice
środa, 25/11/2020
Strona główna Aktualności Powiadamiając o zdarzeniu, nie zawsze trzeba robić to osobiście w komendzie

Powiadamiając o zdarzeniu, nie zawsze trzeba robić to osobiście w komendzie

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, Policja zaleca ograniczenie osobistych wizyt w komendach czy na komisariatach. Do dyspozycji mieszkańców pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek Policji oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami Policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Komenda Główna Policji przypomina, że wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Także oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach, również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami.

– Dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów jednostek Policji dostępne na stronach internetowych, aplikacji „Moja Komenda” oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych) – czytamy w komunikacie KGP. – Policja uruchomiła portal Policja e-usługi, który dzięki Centralnej Książce Telefonicznej ułatwia komunikację z jednostkami Policji w całym kraju. Dodatkowo dla osób głuchych i słabosłyszących, które znają polski język migowy (PJM) lub system językowo-migowy (SJM), istnieje możliwość połączenia z dowolnego miejsca z wykorzystaniem komputera lub telefonu z funkcją wideo z dostępem do internetu z jednostką Policji z bezpośrednim dołączeniem tłumacza języka migowego. Usługa dostępna jest w dni robocze w godz. 8:00 – 20:00.

Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia, zgłaszający otrzyma instrukcje, co do dalszego postępowania. Jednak, w  niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej – przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci.

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach: dyżur całodobowy (dyżurny KPP w Starachowicach) tel. 47 8043 205 lub 112 bądź 997; e-mail: starachowice@ki.policja.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x