0.7 C
Starachowice
piątek, 22/01/2021
Strona główna Aktualności Budowa nowego odcinka ul. Moniuszki na finiszu

Budowa nowego odcinka ul. Moniuszki na finiszu

Na ukończeniu są prace związane z budową ponad 700 metrowego odcinka ul. Moniuszki, łączącego ul. Kielecką z ul. Nowowiejską. Ruszyły odbiory inwestycji przez odpowiednie służby. Po ich zakończeniu, droga zostanie dopuszczona do użytku mieszkańców.

Inwestycja kosztowała około 9 500 000,00 zł. Gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 4 100 000,00 zł.

– Kończymy prace związane z budową zupełnie nowej drogi na terenie miasta, jest to tzw. Nowa Moniuszki, która połączy ul. Kielecką z ulicami Nowowiejską i 6 Września. Droga w znaczący sposób odciąży ruch komunikacyjny pomiędzy południową i północną częścią miasta – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. – Odciąży, dotychczas jedyny i przeciążony ruch odbywający się ulicą Miodową. W przypadku starego odcinka ul. Moniuszki, co roku w sezonie jesienno – zimowym ze względów bezpieczeństwa, ruch był tu jednokierunkowy. Dzięki nowemu odcinkowi drogi, tędy także puszczony zostanie ruch komunikacji publicznej. Wybudowaliśmy tu oprócz nowej drogi i chodników, ścieżkę rowerową, oświetlenie, wybudowaliśmy sieć kanalizacji deszczowej, przebudowaliśmy sieci gazowe, wodociągową i inne. Wykonany został ogromny zakres prac. Bardzo się cieszę, że prace zmierzają ku końcowi, aktualnie ruszają odbiory wykonanych robót przez odpowiednie służby. Do końca listopada mam nadzieję, że wszystkie odbiory się zakończą i przekażemy drogę do użytku mieszkańcom.

fot. UM Starachowice

Pierwotnie planowany termin oddania drogi do użytku przedłużył się. Powodów tej sytuacji było wiele.

– Prace w tym terenie były bardzo utrudnione – mówi prezydent. – Konieczna była m.in. wymiana gruntu, kucie skał, tych prac dodatkowych było dużo. Trzeba było przygotować mury oporowe. Wykonawca podczas prac natrafiał na wiele niespodziewanych problemów, w tym także związanych z ulewnymi opadami oraz pandemią coronawirusa. Co też przyczyniło się do wydłużenia okresu prowadzonych prac. Cieszę się, że pomimo tych utrudnień dobrnęliśmy do finału i niebawem będziemy mogli korzystać z drogi.

fot. UM Starachowice

Wykonawcą prac jest lokalna firma Budromost Starachowice.

fot. UM Starachowice

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x