0.7 C
Starachowice
piątek, 22/01/2021
Strona główna Aktualności Miejska noclegownia niebawem zmieni swą siedzibę

Miejska noclegownia niebawem zmieni swą siedzibę

W grudniu, miejska noclegownia zmieni swoją siedzibę. Z budynku przy ul. Szkolnej pensjonariusze przeniosą się do nowego lokum zlokalizowanego przy ul. Radomskiej, na terenie bazy miejskiego przewoźnika. Dobiegają końca prace remontowe, a ich koszt to blisko 450 tys zł.

– Przez lata noclegownia mieściła się w budynku wymiennikowni ciepła należącej do Zakładu Energetyki Cieplnej przy ul. Lipowej. Na skutek skarg mieszkańców i decyzji Inspekcji Sanitarnej lokalizacja ta musiała zostać zmieniona – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. – Taką tymczasową lokalizacją stała się lokalizacja przy ul. Szkolnej, w budynku należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

fot. UM Starachowice

Jeszcze przed końcem roku bezdomni znajdujący tu schronienia będą musieli się przeprowadzić do wyremontowanego budynku przy ul. Radomskiej.

– Kończymy prace w budynku na terenie bazy miejskiego przewoźnika, aby osoby bezdomne przenieść do przyzwoitych i o wiele lepszych warunków – mówi prezydent. – Przed nami zakupy niezbędnego sprzętu, wyposażenia, sprzątanie i mam nadzieję, że do końca 2020 r. pensjonariusze z ul. Szkolnej zostaną przeniesieni do nowej lokalizacji. Przy pomocy także samych zainteresowanych zagospodarujemy teren przy samym budynku, aby to miejsce, także na zewnątrz, wyglądało dużo lepiej.

fot. UM Starachowice

Po zakończonym remoncie, jak informuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, obiekt będzie spełniał wszystkie standardy określone w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej dotyczące noclegowni.

– W obiekcie będzie 29 miejsc, budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich – informuje dyrektor Piotr Ambroszczyk. – W salach będzie mogło przebywać do 8 osób. Noclegownie wyposażamy również w szafy i inne meble niezbędne do prowadzenia schroniska. Pan prezydent pochyla się nad pomysłem, aby w przyszłości noclegownia została przekształcona w schronisko, czyli placówkę świadczącą opiekę całodobowo. Jednak na chwilę obecną działać tu będzie noclegownia. Czas na przeprowadzenie naszych podopiecznych mamy do końca grudnia. Jednak dołożymy wszelkich starań, aby jeszcze przed świętami dokonać tej przeprowadzki.

/Informator Miejski/

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x