0.4 C
Starachowice
czwartek, 3/12/2020
Strona główna Aktualności Dwóch starachowiczan czeka na osocze

Dwóch starachowiczan czeka na osocze

St. post. Kamil Ostrowski z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach – obaj panowie zmagają się z koronawirusem, obaj potrzebują osocza ozdrowieńców.

Covid – 19 zbiera żniwo. Rośnie liczba zakażonych, a także przypadków śmiertelnych, w mediach społecznościowych z dnia na dzień przybywa apeli o oddawania osocza. Prosi Regionalne Centrum Krwiodawstwa, ale do próśb dołączają także prywatne osoby.

Tak jest w przypadku dwóch starachowiczan. St. post. Kamil Ostrowski z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach leży w szpitalu w Kielcach, o osocze dla niego apelują koledzy.

– Funkcjonariusze i pracownicy Policji wielokrotnie udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością najwyższą, a niesienie pomocy mają wpisane w DNA. Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i uratuj życie innym. – Czytamy w internetowym wpisie świętokrzyskiej policji.

Osocza potrzebuje również wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, nauczyciel języka polskiego Grzegorz Maciąg. Zaintubowany walczy o każdy oddech w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. O pomoc dla kolegi apeluje m.in prezes ZNP Mariola Gałka. Za wielkie serca i ogromny odzew w pomocy dla Grzegorza Maciąga na profilu Szkoły Podstawowej nr 10 dziękowała jej dyrektor Renata Samela.

Jeśli przechorowaliście covid – 19 to Twoje osocze zawiera przeciwciała, które mogą pomóc w leczeniu chorych na koronawirusa. Osoby chętne do oddania krwi są proszone o kontakt ze stacją krwiodawstwa celem weryfikacji. Tel. 41 3359440.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 620 zgonów w kraju w ciągu doby

Ministerstwo Zdrowia w czwartek (3 grudnia) komunikacie poinformowało o 14 838 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 620 osób (109 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x