0.4 C
Starachowice
czwartek, 3/12/2020
Strona główna Aktualności W Man - ie bez porozumienia

W Man – ie bez porozumienia

W piątek, 6 listopada, w mediach społecznościowych MAN Bus Starachowice Zarząd Man Bus przedstawił swoje stanowisko odnośnie wypracowania nowych rozwiązań. W formie pisemnej zostało wysłane do pracowników.

Jaka przyszłość czeka starachowicki zakład MAN Bus?

„ (…) Man Bus wobec obecnej trudnej sytuacji ekonomicznej grupy MAN oraz pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w kraju i na runku europejskim, nie jest w stanie sprostać żądaniom Związku Zawodowego „Solidarność” – czytamy we fragmencie pisma do pracowników.

Spotkanie zakończyło się bez porozumienia. Na stronie internetowej związków zawodowych można przeczytać:

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Jan Seweryn stwierdził, że ostateczna propozycja Związku to 120 godzin do odpracowania w proporcji 1 do 2 czyli w praktyce 60 godzin do odpracowania, 16 godzin odpracowywania w miesiącu, roczny okres rozliczeniowy i co najważniejsze gwarancja zatrudnienia dla wszystkich pracujących obecnie w firmie. Propozycja ta została przez kierownika zakładu Mehmeta Sermeta zdecydowanie odrzucona. Mehmet Sermet stwierdził, że w takim razie przystąpi do innego rozwiązania, którym jest obniżenie planu produkcyjnego i zwolnienie pracowników (nie podano ile osób miałoby być zwolnionych). Przedstawiciele innych związków zawodowych zgodzili się na odpracowanie 192 godzin w stosunku 1 do 1,5 i większą tygodniową ilość godzin do odpracowania”

Solidarność apeluje o inne rozwiązania.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 620 zgonów w kraju w ciągu doby

Ministerstwo Zdrowia w czwartek (3 grudnia) komunikacie poinformowało o 14 838 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 620 osób (109 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x