1.7 C
Starachowice
środa, 25/11/2020
Strona główna Aktualności Obchody Święta Niepodległości w Starachowicach

Obchody Święta Niepodległości w Starachowicach

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki, Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II oraz Park Kultury w Starachowicach zapraszają do wzięcia udziału w tegorocznych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Starachowicach.

–  W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z pandemią oraz stale zmieniającymi się wytycznymi dotyczącymi naszej działalności, informujemy, iż zaplanowany koncert „Bogu i Ojczyźnie” w wykonaniu chórów działających w Parku Kultury nie odbędzie się tak jak zakładaliśmy w Kościele pw. Wszystkich Świętych 11 listopada o godz. 11.30. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań aby Narodowe Święto Niepodległości zachowało uroczysty charakter, dlatego również o 11.30 zapraszamy Państwa na retransmisję tego koncertu on-line. Nagrania dokonano 25.10.2020 r. w Kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach – informuje starachowicki Park Kultury.

W koncercie udział wzięły: Chór Mieszany „Kamerton” oraz  Chór Kameralny „Portamento” pod dyrekcją pani Bożeny Magdaleny Mrózek i  akompaniamencie pana Piotra Mrózka.

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=al92cnDPDsM

PLAN UROCZYSTOŚCI 11 listopada 2020

  • Kościół pw. Wszystkich Świętych, ul. Świętej Barbary 1:
    12.00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny – ze względu na pandemię obowiązuje limit osób w kościele zgodny z aktualnymi wytycznymi – msza będzie transmitowana lub retransmitowana on-line.
    Link do Mszy: https://www.youtube.com/watch?v=7bLfTPwSJFU
  • Pomnik Niepodległości – ul. Konstytucji 3-go Maja:
    11.30-13.30 – warta honorowa pod pomnikiem, wiązanki można składać indywidualnie przez cały dzień.
  • Od 6 do 16 listopada na placu przy Kościele Wszystkich Świętych będzie można oglądać wystawę „Wojna polsko – bolszewicka 1920 r. w dokumentach z zasobu Archiwum Państwowego w Kielcach i jego Oddziału w Sandomierzu”. Wystawa przygotowana i użyczona przez Archiwum Państwowe w Kielcach
Poprzedni artykułZwierzaki czekają na pomoc
Następny artykułHoroskop dla Ciebie !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x