10.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Ranking Samorządów Rzeczypospolitej – Starachowice idą w górę

Ranking Samorządów Rzeczypospolitej – Starachowice idą w górę

Dziennik Rzeczpospolita ocenił pracę polskich samorządów na rzecz zrównoważonego rozwoju. Starachowice w punktacji przyznanej przez niezależną Kapitułę przodują pośród trzech miast nad Kamienną.

Redakcja Rzeczpospolitej od 16 lat, co roku, bierze pod lupę wszystkie miasta i gminy w Polsce, źródło stanowią dane przekazane przez Ministerstwo Finansów, Gminny Urząd Statystyczny oraz ankiety samorządowe.

Oceniający pod uwagę brali około 50 wskaźników w kategoriach: trwałość ekonomiczno – finansowa, trwałość społeczna, trwałość środowiskowa oraz jakość zarządzania.

Powyższe badania mają na celu pokazanie skuteczności działań władz samorządowych w poszczególnych miastach i gminach. Samorządowcy mogą przekonać się sami jak wypadają na tle innych jednostek i na ile ich działania są skuteczne.

Na 864 ocenianych miast i gmin Starachowice znalazły się na 373 pozycji rankingu z punktacją 36,49 i wyprzedziły Ostrowiec – 452 miejsce (34,18 pkt) oraz Skarżysko Kamienną 602 miejsce (30,82).

– Starachowice w porównaniu z rokiem ubiegłym uplasowały się na wyższej pozycji w rankingu dziennika. To pokazuje, że obrana strategia działania jest słuszna i przynosi coraz lepsze efekty, co jest widoczne także w wyższej punktacji jaką otrzymaliśmy w tym roku. Jestem przekonany, że za rok Starachowice uplasują się na jeszcze wyższej pozycji – mówi Prezydent Miasta Marek Materek.

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x