0.9 C
Starachowice
środa, 25/11/2020
Strona główna Aktualności Pokaż na mapie swoją wizję gminy Brody

Pokaż na mapie swoją wizję gminy Brody

Gmina Brody rozpoczęła konsultacje społeczne projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Oprócz tradycyjnych form wyrażania opinii uruchomiona została aplikacja internetowa z mapą, na której można wyrazić swoje opinie co do tego dokumentu planistycznego.

Studium określa w sposób ogólny politykę przestrzenną i lokalne zasady zagospodarowania w gminie. Narzędzie programistyczne, w którym każdy może wyrazić swoją opinię co do danego obszaru. Mapa interaktywna dostępna jest pod adresem: http://bit.ly/konsult-mapa

Najpierw trzeba wyszukać „Brody” w polu tekstowym lub znaleźć naszą gminę na mapie. Po przeczytaniu wiadomości z prawej strony ekranu, z menu po lewej strony można wybrać pozycję konsultacje społeczne i jeszcze raz kliknąć w nazwę naszych konsultacji. Teraz każdy może dodać swoją uwagę poprzez narysowanie wielokąta w odpowiednim miejscu mapy. Oprócz tego warto dodać szczegółowy opis wskazówki. Dołączyć do niej można dokument dotyczący terenu.

Na mapie nie należy opisywać zmian przeznaczenia działek ponieważ nie jest to zadaniem studium. Nie są to oficjalne wnioski do studium ale wskazówki i sugestie, które będą wzięte pod uwagę w następnym etapie prac nad studium.

Omawiana aplikacja internetowa nie zastępuje właściwej procedury planistycznej. Taki przebieg formalny przeprowadzony będzie później.

/UG Brody/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x