11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Wystartowała Szlachetna Paczka

Wystartowała Szlachetna Paczka

Otwarciem Bazy Rodzin rozpoczęła się coroczna akcja wielkich serc i szczodrych dłoni. Tak bowiem można nazwać armię fantastycznych ludzi, którzy decydują się wspomóc tych, którym w życiu zabrakło szczęścia. Armia aniołów – inie mamy tu na myśli tylko darczyńców, ale także wolontariuszy.  Szlachetna Paczka rozpoczęła swój bieg.

Finiszować będzie 12 i 13 grudnia, kiedy to paczki zostaną przekazane potrzebującym rodzinom.

W Starachowicach nad całością czuwa Roman Kęszczyk, człowiek, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Mamy za sobą może ze 3 rozmowy, ale z pełną odpowiedzialnością za słowa, stwierdzam, że to chodzące ciepło i skromność. I tacy są również wolontariusze, których ma pod swoimi skrzydłami.Wspaniali, chętni do pomocy, prawdziwa sól Szlachetnej Paczki.

W tym roku przypada XX edycja tej akcji i X w rejonie Starachowice.

– Ten rok jest wyjątkowy. Raz, że jubileuszowy, dwa z powodu obostrzeń – mówi Roman Kęszczyk, koordynator starachowickiej grupy wolontariuszy. – Odwiedziliśmy około 60 rodzin i do projektu będzie zakwalifikowanych około 40 do 45 rodzin. Trudno powiedzieć dokładnie, bo Wolontariusze cały czas odwiedzają jeszcze rodziny. Wszystko oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Na otwarcie bazy rodzin, które odbyło się 14 listopada, mieliśmy opublikowane 23 rodziny,obecnie (na dzień 15 listopada) mamy już 18 Darczyńców i wciąż czekamy na nowych. Na tą chwilę będzie jeszcze potrzebnych około 25 Darczyńców.

No właśnie, darczyńcy. to kolejni aniołowie Szlachetnej Paczki. To ludzie, którym nie obca jest empatia, dla których drugi człowiek to wielka wartość, co roku pokazują, że nie ma na nich mocnych.

– Darczyńcą może być każdy, zakład pracy, przedszkole, grupa przyjaciół, rodzina, ważne, żeby zaspokoić podstawowe potrzeby rodziny – dodaje Roman Kęszczyk i zachęca, żeby dołączyć do akcji Szlachetna Paczka.

My dołączamy się do tego apelu. żyjemy w dziwnym czasie, dystansie, który ma zapewnić nam bezpieczeństwo, ale jednocześnie może osłabić więzi. Szlachetna Paczka jest akcją, która na to nie pozwoli.

– Dobro zawsze wraca – mówi koordynator starachowickiej Szlachetnej Paczki.

Rodzinę, której chcemy pomóc można wybrać na stronie www.szlachetnapaczka.pl, wybierając województwo świętokrzyskie i powiat starachowicki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x