0.7 C
Starachowice
piątek, 22/01/2021
Strona główna Aktualności Powiat wesprze szpital i gminy w walce z COVID – 19

Powiat wesprze szpital i gminy w walce z COVID – 19

Materiały i środki ochrony osobistej o łącznej wartości blisko 890 tys. zł trafią niebawem do gmin i placówek na terenie całego powiatu starachowickiego. To pomoc rzeczowa Powiatu w ramach projektu „Walka z epidemią COVID-19 na terenie Powiatu Starachowickiego”, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Powiat dokonał kolejnych zakupów w ramach projektu „Walka z epidemią COVID-19 na terenie Powiatu Starachowickiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Tym razem są to materiały i środki ochronne o łącznej wartości ponad 887 tys. zł.

Największa pula pomocy, o wartości ponad 466 tys. zł trafi do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej, stojącego na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Szpital otrzyma: 6,7 tys. kombinezonów ochronnych, 1,4 tys. masek medycznych oraz 850 fartuchów chirurgicznych.

Pozostała część środków trafi do powiatowych placówek i gmin, za pośrednictwem których zostanie rozdysponowana do urzędów, zakładów opieki zdrowotnej, ośrodków zdrowia, rodzinnych domów pomocy, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej czy służb mundurowych, w tym ochotniczych straży pożarnych, działających na terenie powiatu. Zgodnie, ze zgłoszonym wcześniej zapotrzebowaniem będzie to: blisko 28,6 tys. masek medycznych, 3 tys. rękawic ochronnych, 400 kombinezonów ochronnych, 1,3 tys. osłon na buty, ponad 2,2 tys. fartuchów (chirurgicznych i flizelinowych), 600 gogli, 1 tys. przyłbic ochronnych, ponad 3,5 tys. l płynów do dezynfekcji rąk, ponad 3,5 tys.l płynów do dezynfekcji powierzchni i 117 dozowników bezdotykowych do płynów. Największym wsparciem w ramach tej dostawy, o wartości blisko 200 tys. zł, objęta zostanie Gmina Starachowice. Do Gminy Pawłów trafi pomoc o wartości – ponad 39 tys. zł. Gmina Brody otrzyma wsparcie o wartości blisko 36,5 tys. zł, Gmina Mirzec zgłosiła zapotrzebowanie na materiały o wartości ponad 20 tys. zł, a Gmina Wąchock otrzyma środki o wartości niespełna 30 tys. zł.

Aktualnie dostawy spływają do magazynu. W  ciągu najbliższych dni zostaną przekazane placówkom i gminom, stanowiąc realne wsparcie mieszkańców w walce epidemią.

fot Powiat Starachowicki

/Aktualności Powiatowe/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x