0.7 C
Starachowice
piątek, 22/01/2021
Strona główna Aktualności Winny! Sąd skazał byłego instruktora muzyki na karę więzienia

Winny! Sąd skazał byłego instruktora muzyki na karę więzienia

Przed Sądem Okręgowym w Kielcach toczyła się sprawa przeciwko byłemu instruktorowi starachowickiej placówki kultury. Mężczyzna podejrzany był o czyny o charakterze seksualnym w stosunku do osób nieletnich.

We wtorek, 24 listopada 2020 roku, w Sądzie Okręgowym w Kielcach zapadł nieprawomocny wyrok w tej sprawie.

  • Sąd orzekł w przypadku obcowania płciowego z małoletnią: 10 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz wychowywania, opieki i edukacji nad małoletnimi, 15-letni zakaz kontaktu z pokrzywdzoną oraz 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia wobec pokrzywdzonej.
  • Za poddanie małoletniej innej czynności seksualnej, do której doprowadził podając małoletniej alkohol, przez co uniemożliwił jej podjęcie decyzji, sąd orzekł 3 lata pozbawienia wolności, dożywotni zakaz wychowywania, opieki i edukacji nad małoletnimi, zakaz zbliżania się do małoletniej na bliżej niż 100 metrów oraz 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia.
  • Za doprowadzenie przy użyciu przemocy do obcowania płciowego (gwałt), sąd orzekł 7 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz wychowywania, opieki i edukacji nad małoletnimi, 15-letni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz 30 tysięcy złotych odszkodowania.
  • Za rozpijanie małoletnich sąd orzekł 1 rok pozbawienia wolności.

Sąd wymierzył wobec Miłosza W. łączną karę 15 lat pozbawienia wolności (zaliczył na poczet kary pobyt w areszcie) oraz dożywotni zakaz wychowywania, opieki i edukacji nad małoletnimi. Wyrok jest nieprawomocny. Każdej ze stron przysługuje odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

***

Przypomnijmy, rok temu, jesienią 2019 r., po powrocie z zagranicznego wyjazdu, jedna z poszkodowanych podopiecznych instruktora zdecydowała się złożyć oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, a zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mu zarzutów.

Prokuratura Rejonowa zarzuciła byłemu instruktorowi starachowickiej placówki, obcowanie płciowe z małoletnią oraz rozpijanie małoletnich. 28 lutego 2020 r. sporządzony został akt oskarżenia w tej sprawie (opisano w nim dwa przypadki obcowania płciowego, dwa dotyczące rozpijania osób nieletnich oraz jeden związany z tzw. inną czynnością seksualną). Wobec mężczyzny zdecydowano się zastosować środek zapobiegawczych w postaci tymczasowe aresztowania. Prokuratura wnosiła o orzeczenie wobec byłego instruktora kary 25 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x