-11.9 C
Starachowice
poniedziałek, 18/01/2021
Strona główna Aktualności Kolejna z gruntowych ulic w mieście zostanie przebudowana

Kolejna z gruntowych ulic w mieście zostanie przebudowana

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na przebudowę gruntowego odcinka ul. Łazy za Kościołem Parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Zainteresowane firmy do 2 grudnia mają czas na złożenie ofert.

– Przedmiotem zamówienia jest przebudowa skanalizowanego wcześniej odcinka ulicy Łazy w Starachowicach wraz z dowieszeniem dwóch opraw oświetlenia drogowego na istniejącej linii napowietrznej niskiego napięcia – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. – Równolegle zlecamy wykonanie dokumentacji technicznej budowy kanalizacji sanitarnej na pozostałym odcinku ulicy Łazy (do ul. Krańcowej), gdy wybudowana zostanie kanalizacja dokończymy budowę nowej nawierzchni drogi na całej długości. W przyszłym roku, aż 13 dróg w mieście zostanie wyremontowanych w ramach funduszy, które pozyskaliśmy i w ramach środków własnych gminy.

Dla mieszkańców ul. Łazy, którzy od kilkudziesięciu lat czekają na drogę z utwardzoną nawierzchnią to dobra wiadomość. Oprócz nowej, nawierzchni drogi z kostki betonowej zaplanowano wykonanie studni rewizyjnej wraz z przykanalikami oraz odwodnienie liniowe.

Planowany termin zakończenia prac to 30.09.2021 r.

Firmy zainteresowane wykonaniem tej inwestycji mogą składać oferty w zamkniętej kopercie w Urzędzie Miejskim w Starachowicach ul. Radomska 45, Referat Administracji i Kadr (parter, pok. nr 1) w terminie do dnia 02.12.2020 r. do godz. 10.30. lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski Zespół ds. Zamówień Publicznych (pok. 111) ul. Radomska 45, 27- 200 Starachowice (z takim wyliczeniem czasowym, aby wpłynęła w terminie, który został określony wyżej).

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x