-11.9 C
Starachowice
poniedziałek, 18/01/2021
Strona główna Aktualności Ulicę Parkową czeka przebudowa

Ulicę Parkową czeka przebudowa

Gmina Starachowice jest na etapie rozstrzygania przetargu ogłoszonego na przebudowę ulicy Parkowej. Zadanie będzie realizowane w przyszłym roku przy wsparciu funduszy zewnętrznych. Dofinansowanie w wysokości 85 % pochodzi z programu „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego. Etap II”.

Do przetargu ogłoszonego na przebudowę ulicy Parkowej wraz z wykonaniem oświetlenia przystąpiło 7 firm.

– Kwoty na jakie opiewają wszystkie oferty są poniżej wysokości środków zabezpieczonych na ten cel w gminnym budżecie. Dlatego, już dziś śmiało możemy powiedzieć, że wybierzemy wykonawcę, który przebuduje ul. Parkową – informuje prezydent Starachowic, Marek Materek.

Zakres cenowy złożonych ofert opiewa na kwoty od 286 049,61 zł do 404 803,75 zł. Gmina w budżecie na tę inwestycję zabezpieczyła 501 022,05 zł

Przebudowa ulicy Parkowej w Starachowicach o długości 116 mb wraz z budową oświetlenia obejmuje m.in.: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, wykonanie podbudowy i nawierzchni jezdni, wykonanie chodnika, ścieżki rowerowej i zatoki postojowej, wykonanie odwodnienia, wykonanie oznakowania, regulacja urządzeń podziemnych, nasadzenie zieleni, wykonanie oświetlenia.

Planowany termin zakończenia inwestycji i przekazania ulicy do użytku mieszkańców to lipiec przyszłego roku.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x