-11.9 C
Starachowice
poniedziałek, 18/01/2021
Strona główna Aktualności Postępują prace inwestycyjne w PZAZ

Postępują prace inwestycyjne w PZAZ

Trwa modernizacja jednego z obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie, w którym powstanie pracownia rehabilitacji, zarówno dla pracowników, jak i osób z zewnątrz. Prace postępują dynamicznie. Inwestycja opiewa na 970 tys. zł.

Inwestycja realizowana jest przy wsparciu dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości blisko 500 tys. zł. Pozostałą część kosztów Powiat finansuje z własnego budżetu. W ciągu dwóch lat powstanie tu duża pracownia terapii manualnej, gabinety lekarskie i pielęgniarskie, szatnie, natryski, toalety i pomieszczenia biurowe, gdzie przeniesione zostaną pozostałe pracownie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej mieszczące się dotąd w Kałkowie. Obecnie trwa modernizacja budynku. Na ukończeniu są już prace demontażowe i rozbiórkowe. Firma wykonała przyłącza energetyczne i ocieplenie. Aktualnie wymieniane jest pokrycie dachowe, a także stolarka okienna i drzwiowa.

– Prace postępują dynamicznie i wszystko wskazuje na to, że do końca roku wykonane zostanie 60 proc. całości robót – mówi wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który w ubiegłym tygodniu sprawdzał stan zaawansowania robót.

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski sprawdzał w ubiegłym tygodniu stan zaawansowania robót / Fot. Powiat Starachowicki

W następnej kolejności prowadzona będzie adaptacja i wyposażanie pomieszczeń pod nowe potrzeby związane z rehabilitacją osób niepełnosprawnych. Zakończenie całości prac planowane jest na październik 2022r.

Obecnie realizowane zadanie stanowi część planowanych inwestycji w budynkach PZAZ, które ze względu na możliwości finansowe podzielone zostały na kilka etapów. Pierwszy, ruszył w ubiegłym roku. Ze środków powiatu wyremontowano sąsiedni obiekt, przeznaczony na salę konferencyjno-jadalną. W budynku wymieniono pokrycie dachowe, stolarkę okienna i drzwiową, ocieplono część ścian i wyremontowano toalety, z czego jedną przystosowano dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Aktualnie trwa remont drugiego budynku. W przyszłości planowana jest również dobudowa pracowni gastronomicznej i remont domków wypoczynkowych.

/Aktualności Powiatowe/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x