-11.9 C
Starachowice
poniedziałek, 18/01/2021
Strona główna Aktualności Piękny jubileusz Pani Jadwigi Cwaliny-Krajewskiej

Piękny jubileusz Pani Jadwigi Cwaliny-Krajewskiej

Pani Jadwiga, mieszkanka Starachowic, świętowała jubileusz setnych urodzin. Jubilatkę, w dniu jej święta, odwiedził Prezydent Miasta Marek Materek oraz Jerzy Krawczyk szef starachowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Stulatka otrzymała moc gorących życzeń, list gratulacyjny, kwiaty oraz kosz słodkości.

Pani Jadwiga pochodzi z Łomży, przez 32 lata była nauczycielką, z wykształcenia jest biologiem. Jest także jedną z założycielek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach. Pani Jadwiga założyła i przez wiele lat prowadziła „Kabaret z Różą”. Jubilatka ma pięciu synów oraz jedną córkę, jej najmłodszy syn ma 67 lat.

Pani Jadwiga przyjechała do Starachowic 20 lat temu, jak wspomina miasto wyglądało strasznie i wcale jej się tutaj nie podobało, teraz jak ocenia, miasto wypiękniało. Jej zasadą życia jest myśleć pozytywnie, i to jest bardzo ważne w dzisiejszym czasach i tego też uczyła swoje dzieci.

fot. UM Starachowice

Pani Jadwiga pochodzi z długowieczniej rodziny, jej tata żył 92 lata, zawsze zdrowy, nigdy nie chorował. Mama Pani Jadwigi była bardzo inteligentną kobietą, która wiele ją nauczyła. Zawsze uśmiechnięta Pani Jadwiga, mówi o sobie, że była i jest ciekawa życia. Nigdy nie ogląda się na innych, sama bierze sprawy w swoje ręce, w ten sposób powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku.

fot. UM Starachowice

Sposób na długowieczność Pani Jadwigi to odpowiednia dieta z małą ilością mięsa i tłuszczu, gotowane jajka, czosnek oraz dużo miodu.

fot. UM Starachowice

Obecnie Pani Jadwiga z niecierpliwością czeka zakończenia stanu pandemii, aby mogła uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez UTW.

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x