-0.5 C
Starachowice
poniedziałek, 25/01/2021
Strona główna Aktualności Jest wsparcie dla budowy zaplecza sportowego przy miejskim stadionie

Jest wsparcie dla budowy zaplecza sportowego przy miejskim stadionie

O tym, że starachowickim sportowcom potrzebne jest nowe lokum wiadomo od dawna. Barak przy ul. Szkolnej należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Turystyki, gdzie obecnie kluby sportowe mają swoją siedzibę, pozostawia wiele do życzenia. Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na modernizację zaplecza sportowego zlokalizowanego przy stadionie miejskim w Starachowicach. Wartość projektu to około 4 miliony złotych, z dofinansowaniem około 2 miliony złotych z programu Sportowa Polska.

W czwartek (3 grudnia br.), szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, poseł na Sejm RP, Krzysztof Lipiec poinformował, że uzyskał informację od wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego, że starachowicki projekt otrzyma wsparcie finansowe.

Za poparcie dla sprawy, posłowi podziękował prezydent Starachowic Marek Materek.

– Gmina Starachowice od 3 lat składał wnioski do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie do budowy nowego zaplecza sportowego przy Stadionie Miejskim w Starachowicach. Dziś (3 grudnia b.r – przyp. red.) otrzymaliśmy wstępną informację, że Starachowice otrzymają wsparcie finansowe. Dziękuję panu premierowi Piotrowi Glińskiemu za dobrą dla nas decyzję. Dziękuję panu posłowi Krzysztofowi Lipcowi, którego poprosiłem, aby dobrym ambasadorem naszego wniosku, tego przedsięwzięcia.

Urząd Miejski już ogłosił postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy budowy nowego zaplecza sportowego. Tak, by w momencie kiedy projekt otrzyma dofinansowanie, gmina mogła podpisać umowę z wykonawcą i realizować prace. Na oferty zainteresowanych firm, magistrat czeka do 10 grudnia br.

– W ramach projektu, którego koncepcję opracował miejski architekt, a następnie firma, która wykonała dokumentację techniczną, w nowym budynku znajdzie się: 8 szatni z natryskami dla drużyn piłkarskich, toalety, szatnia trenerów z łazienką, dwa pokoje dla trenerów z łazienkami, dwa pokoje dla sędziów z łazienkami, sala narad o powierzchni 40 m2, dwa pomieszczenia biurowe dla pracowników MOSiR, pomieszczenie socjalne, magazyn, pomieszczenie porządkowe, magazyn odzieży czystej, pomieszczenie na odzież brudną, pralnia i wymiennikownia. Budynek będzie zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej, co powinno przełożyć się na wygenerowanie oszczędności na zakupie energii elektrycznej. Będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – wymienia prezydent Materek. – Od dłuższego czasu chciałem poprawić warunki w jakich trenują starachowicka młodzież i dzieci. Cieszę się, że wreszcie plany uda się zrealizować – dodaje.

Również dyrektor MOSiR w Starachowicach, Krzysztof Szczygieł podkreśla, że planowany obiekt jest bardzo potrzebną inwestycją: – Jest to bardzo dobry element zagospodarowania całego kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Szkolnej 14. Wreszcie będą bardzo dobre warunki na to, żeby przygotować się do wszystkich wydarzeń i treningów, które odbywają się na tym kompleksie – mówi.

Marek Materek zapowiedział, że kolejnym krokiem związanym ze Stadionem Miejskim będzie aplikowanie o środki na wykonanie nowej bieżni.

– Lekkoatletyka to dyscyplina, która na nowo zyskuje w naszym mieście popularność. Popularyzacja biegania przez Zabiegane Starachowice także ma tu ogromne znaczenie. Dawid Kubiec ze Starachowic został trenerem kadry województwa. Mamy potencjał w ludziach, którym należy stworzyć odpowiednie warunki do treningów i organizowania zawodów – mówi. –  Pozostanie nam jeszcze zadbanie o Stadion Miejski, by pozostałości po ławkach nie straszyły odwiedzających nasz obiekt. Siłami własnymi MOSiR będziemy przez kolejne lata dbać o to, by Stadion wyglądał lepiej niż obecnie. Na 2021 rok zaplanowaliśmy montaż około 1000 dodatkowych siedzisk, zakupy sprzętu do właściwego utrzymania boisk, montaż siedzisk przy boisku pełnowymiarowym ze sztuczną nawierzchnią – możemy tu liczyć na współpracę ze Starostwem Powiatowym. Szkoły średnie w ramach zajęć WF będą przez kolejne lata korzystały z boiska ze sztuczną nawierzchnią.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x