7.4 C
Starachowice
czwartek, 4/03/2021
Strona główna Aktualności Mikołajkowe śnieżynki z OSIW w Starachowicach z wizytą w Kałkowie Godowie

Mikołajkowe śnieżynki z OSIW w Starachowicach z wizytą w Kałkowie Godowie

Konia z rzędem temu, kto nie lubi Świętego Mikołaja i kto na niego nie czeka. Nie ma takiego człowieka, na przykład my – czyli Redakcja Gazety Starachowickiej, czekamy na brodatego dziadka już od września. Jaki z tego wniosek? Że nie tylko dzieci, dorośli też lubią prezenty.
Tuż przed Mikołajkami przekonały się o tym uczennice OSIW OHP Starachowice. Podczas jednej z wizyt zrozumiały, że są na świecie ludzie, którzy przede wszystkim czekają na gest dobroci. To seniorzy, dla których czas pandemii to często ogromny dramat.
W czwartek, 3 grudnia, młodzież OSiW OHP działająca w Korpusie Wsparcia dla Seniorów, wraz z kierownik panią Agnieszką Kuś i wychowawcą Anną Rosińską, odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Kałkowie.
Szczególnie serdecznie powitani przez dyrektor placówki Krystynę Kotowską, to na jej ręce przekazali własnoręcznie wykonane ciasta, ciasteczka, stroiki świąteczne oraz wypalony w drewnie cytat Jana Pawła II.
„Człowiek jest wielki nie przez to
Co posiada, lecz przez to, kim jest:
Nie przez to, co ma, lecz przez to,
Czym dzieli się z innymi”.
Te niezwykle wzruszające słowa to, można śmiało powiedzieć, motto młodzieży, która na miarę swoich możliwości, ale za to z ogromnymi chęciami angażuje się w prospołeczne projekty.
Dyrektor Krystyna Kotowska bardzo serdecznie podziękowała, że ktoś pamięta o osobach starszych, samotnych, opuszczonych, potrzebujących pomocy – wnosi w ich życie wzruszenie i radość – wartość bezcenną w każdym wieku. Dla młodzieży była to cenna lekcja szacunku dla seniorów, dla ludzi wymagających j troski i opieki. A to jest wyznacznikiem poziomu cywilizacyjnego każdego społeczeństwa.
(ane)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 381 nowych zakażeń w Świętokrzyskiem

Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym (4 marca) komunikacie poinformowało o 15 250 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 289 osób (58 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x