7.4 C
Starachowice
czwartek, 4/03/2021
Strona główna Aktualności Radni powiatu obradowali

Radni powiatu obradowali

30 listopada br. odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Starachowickiego. Radni zapoznali się na niej m.in. z informacją o sytuacji finansowej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Podjęli też 10 uchwał, w tym m.in. w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej samorządom z naszego powiatu na działanie związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 w związku z realizacją projektu pn. „Walka z epidemią COVID – 19 na terenie Powiatu Starachowickiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną XXVI sesja Rady Powiatu w Starachowicach zwołana została w trybie zdalnym. Uczestniczyło w niej 20 radnych. Radni podjęli pakiet uchwał w sprawie pomocy rzeczowej dla samorządów na działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 w związku z realizacją projektu pn. „Walka z epidemią COVID – 19  na terenie powiatu starachowickiego” w ramach RPO Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Powiat zakupił materiały i środki ochronne o łącznej wartości ponad 887 tys. zł.

Największa pula pomocy, o wartości ponad 466 tys. zł trafiła do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej, stojący na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Szpital otrzymał: 6,7 tys. kombinezonów ochronnych, 1,4 tys. masek medycznych oraz 850 fartuchów chirurgicznych.

Pozostała część środków zakupiona została do powiatowych placówek i gmin, za pośrednictwem których zostanie rozdysponowana do urzędów, zakładów opieki zdrowotnej, ośrodków zdrowia, rodzinnych domów pomocy, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej czy służb mundurowych, w tym ochotniczych straży pożarnych, działających na terenie powiatu. Zgodnie, ze zgłoszonym wcześniej zapotrzebowaniem będzie to: blisko 28,6 tys. masek medycznych, 3 tys. rękawic ochronnych, 400 kombinezonów ochronnych, 1,3 tys. osłon na buty, ponad 2,2 tys. fartuchów (chirurgicznych i flizelinowych), 600 gogli, 1 tys. przyłbic ochronnych, ponad 3,5 tys. l płynów do dezynfekcji rąk, ponad 3,5 tys.l płynów do dezynfekcji powierzchni i 117 dozowników bezdotykowych do płynów. Największym wsparciem w ramach tej dostawy, o wartości blisko 200 tys. zł, objęta została Gmina Starachowice. Do Gminy Pawłów trafiła pomoc o wartości – ponad 39 tys. zł. Gmina Brody otrzymała wsparcie o wartości blisko 36,5 tys. zł, Gmina Mirzec – o wartości ponad 20 tys. zł, a Gmina Wąchock – pomoc o wartości niespełna 30 tys. zł.

Radni przyjęli też zmiany w tegorocznym budżecie i w wieloletniej prognozie finansowej. Ustalili wysokość opłat w roku 2021 za usunięcie i przechowywanie pojazdu, a także „Program współpracy powiatu starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021”.

Dużo uwagi poświęcono też sytuacji finansowej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, którą przedstawił dyrektor szpitala Grzegorz Kaleta.

Pełen zapis XXVI sesji Rady Powiatu dostępny jest na stronie: http://www.powiat.starachowice.pl/?pid=65.

fot. Powiat Starachowicki / źródło: www.powiat.starachowice.pl

/Aktualności Powiatowe/

fot. Powiat Starachowicki / źródło: www.powiat.starachowice.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 381 nowych zakażeń w Świętokrzyskiem

Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym (4 marca) komunikacie poinformowało o 15 250 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 289 osób (58 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x