12.1 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Co w "dyszce" słychać? 

Co w „dyszce” słychać? 

Mikołajki, klub naukowy „dyszka” i Młodzieżowa Rada Miasta – Szkoła Podstawowa nr 10 w Starachowicach prężnie działa i ma sukcesy. 

Ho!Ho!Ho!

Tak się zaczyna wizyta mikołaja, prawda? No pewnie, ze tak. Na to powitanie czekali bardzo niecierpliwie uczniowie szkoły podstawowej. Kiedy i kiedy i kiedy? Pytanie klucz. No i przyszedł, tak w okolicach setnego pytania , a towarzyszyły mu trzy urocze pomocnice – śnieżynki. Prezenty dotarły, życzenia również, radości było co niemiara.

Za uczniami SP 10 również Międzynarodowy Edukacyjny Moduł Czytam z Klasą. Udział w tym wzięła klasa 3 bi.

Tegoroczna edycja poruszała ważne wątki natury ekologicznej, przyczyniła się jednocześnie do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także do poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Pierwszym zadaniem było wspólne wybranie lektury, była to „ Babcia na jabłoni” Miry Lobe. Wszyscy uczniowie wspólnie stworzyli klasowe drzewo czytelnicze, zostało ono wykonane z szarego papieru i umieszczone w kąciku czytelniczym. Na drzewie umieszczono listki z imionami dzieci oraz tytułami przeczytanych utworów, uczniowie wypełnili lekturniki, w których samodzielnie uzupełniali informacje na temat lektury. Wykonali również plakat zachęcający innych do czytania papierowych książek. znalazło się także miejsce dla Czytusiów,  zajęły one honorowe miejsce w klasie, czyli w kąciku czytelniczym pod drzewem. Ostatnie zadanie polegało na wspólnym stworzeniu postaci głównego bohatera lektury.

Uczniowie z tej samej klasy (3 bi) z Klubu Naukowego „ Dyszka” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, w ramach projektu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza „ Być jak Ignacy” -„Nauka to przyszłość”, przystąpili do drugiego etapu projektu pod hasłem „Ekologia”. Celem było poznanie podstawowych informacji o zmianach klimatu, a sam program ma zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach, jak energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości. W trakcie realizacji modułu młodzi naukowcy, będą zdobywać wiedzę wykonując szereg doświadczeń i eksperymentów. Każdy etap programu to nowe wyzwania.

Pieczę nad uczniami sprawują Marzena Michałowicz i Liliana Jabłko

Redakcja serdecznie gratuluje dwójce uczniów, którzy zasilili szeregi Młodzieżowej Rady Miasta. Dawid Raczyński i Bartosz Przesłański, uczniowie klasy 7d, zostali radnymi. Życzymy owocnej pracy.

 

 

/am/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x