0.6 C
Starachowice
niedziela, 28/02/2021
Strona główna Aktualności 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W dni 11 grudnia rozpoczęły się obchody 39 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Jako pierwsza rozpoczęła je Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w MAN BUS.

Rano na wydziałowych tablicach związkowych w MAN i PKC wywieszono okolicznościowe plakaty, a na ogrodzeniach zawisły banery nawiązujące do tej tragicznej rocznicy. O godzinie 14.30 pod tablicą upamiętniającą działaczy „Solidarności” z Fabryki Samochodów Ciężarowych, która znajduje się na Budynku Biura Głównego MAN, zebrali się związkowcy z MAN, PKC i APLEONA.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił przewodniczący „Solidarności” Jan Seweryn,  wspominał przebieg stanu wojennego w Starachowicach oraz opowiadał, co się w tym czasie działo w innych miastach w Polsce. Uczestnicy uroczystości mogli wysłuchać pieśni z okresu stanu wojennego.

Po przemówieniu przedstawiciele zakładów złożyli pod tablicą wiązanki i zapalili znicze. W imieniu związkowców z firmy APLEONA znicz zapalił Jan Radecki, w imieniu związkowców z PKC Małgorzata Żłobecka, a w imieniu związkowców z MAN BUS wiązankę złożyli Jan Seweryn i Waldemar Maciąg.

Poczet sztandarowy Komisji Międzyzakładowej stanowili Konrad Pożoga, Mirosław Górecki i Stanisław Moroń.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x