0.2 C
Starachowice
poniedziałek, 25/01/2021
Strona główna Aktualności Wigilijnych spotkań czar 

Wigilijnych spotkań czar 

„To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku”.

Przyszedł czas i na starachowicki OHP.

16 grudnia odbyła się uroczystość wigilijna, a wszystko rozpoczęło się od jasełek.  Młodzież z ośrodka doskonale oddała klimat i nastrój najpiękniejszego w kulturze chrześcijańskiej święta, akcję przedstawienia o narodzeniu pańskim wzbogacały kolędy i pastorałki. Piękna, skromna scenografia uzupełniała harmonię widowiska, które wprowadzało obecnych – choć na chwilę – w niezapomniany świąteczny nastrój.

A skoro było cos dla ducha, to musi być i dla ciała. Uczestnicy spotkania delektowali się tradycyjnymi potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez kucharzy na praktykach. Jakość i różnorodność przygotowanych potraw zadowoliły każdego. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs dotyczący aktywności fizycznej podczas czasu pandemii oraz wiedzy o powstaniu listopadowym, a młodzież biorąca udział otrzymała upominki.

Gośćmi spotkania byli Wojewódzki Komendant ŚWK OHP Magdalena Fogiel- Litwinek i Kierownik Zespołu Kształcenia i Wychowania – Dominika Darowska- Nowak. W spotkaniu wigilijnym uczestniczyły także -w trzech turach -reprezentacje młodzieży z poszczególnych klas, absolwentów i kadry ośrodka.

Przedstawienie jasełkowe przygotowali kierownik internatu Lucyna Prokop oraz wychowawcy Mieczysław Rosiński i Maciej Górski. W rolę jasełkowych bohaterów wspaniale wcielili się uczestnicy Małgorzata Kozieł, Iza Gawarecka, Karolina Kalista, Magdalena Ryś, Daria Kiczor, Natalia Pokrzywka, Patryk Spyra, Jan i Dominik Maciejczak, Michał Sadkowski oraz gościnnie absolwentka Milena Ryś. Wychowawcy Urszula Majewska, Danuta Śpiewak i Anna Rosińska zadbali o dekoracje stołów i podawanie potraw.

Pamiętano również, że w wigilijny wieczór i do zwierząt pójść należy. Oni zrobili to odrobinę wcześniej. We wtorek, 22 grudnia, kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, Agnieszka Kuś wraz z wychowawcami Danutą Śpiewak, Eweliną Lewkowicz i Urszulą Majewską, przekazała starachowickiemu oddziałowi Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt dary, które młodzież ofiarowała na rzecz zwierząt. Zebrano kilka kartonów karmy, koców, pościeli i ręczników.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x