0.2 C
Starachowice
poniedziałek, 25/01/2021
Strona główna Aktualności Kolejny sukces Marcina Bondarowicza

Kolejny sukces Marcina Bondarowicza

Rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs Rysunkowy The 4th International Caricature Cartoon Contest Egypt – 2020, organizowany w Egipcie, którego tematem przewodnim było hasło ‘’Bez sprawiedliwości nie ma pokoju’’. Ogromnie cieszy fakt, że srebrnym medalem nagrodzono starachowiczanina Marcina Bondarowicza.

Co prawda nasz artysta zdążył nas przyzwyczaić do sukcesów, ale i tak każdy kolejny bardzo cieszy. Nagrodzony rysunek pierwotnie publikowany był w tygodniku POLITYKA Nr 31/2020 i stanowił ilustrację do rozmowy z Tomaszem Markiewką, filozofem autorem książki „Gniew” (społeczeństwo – jak mówić, by rządzić).

– Czuję się zaszczycony i szczęśliwy. To wielkie wyróżnienie dla artysty. Fakt ten cieszy tym bardziej, że znalazłem się w doborowym towarzystwie, wśród największych artystów – rysowników z całego świata – napisał Marcin, a my życzymy kolejnych nagród w nadchodzącym Nowym Roku.

Stałe zagrożenia, cierpienia narodów i jednostek w obliczu przemocy, wojen  i wszelakiego rodzaju  zorganizowanego terroryzmu wzmagają lęki w obliczu kolejnego globalnego zagrożenia jakim jest pandemia koronawirusa.  Odtąd ludzie na całym świecie z nową intensywnością uświadomili sobie swoją słabość i zaczęli patrzeć w przyszłość z głębokim lękiem słowa kierowane przez organizatorów konkursu zyskują wśród artystów – rysowników coraz większy odzew. Na konkurs wpłynęło setki prac autorów z całego świata. Organizatorem Konkursu jest FECO Federation Cartoonists Organization oraz ”Cairocature”  międzynarodowy egipski magazyn (e-humor i satyra).

MARCIN BONDAROWICZ (ur. w 1976 r. w Starachowicach) to znany rysownik i ilustrator. Zajmuje się plakatem, ilustracją prasową, współpracuje z wydawnictwami oraz magazynami biznesowymi, polityczno-społecznymi jak również serwisami i portalami informacyjnymi w kraju i zagranicą. Autor licznych publikacji prasowych, uczestnik, juror i laureat wielu międzynarodowych konkursów na rysunek prasowy oraz satyryczny. Na co dzień uczy malarstwa i rysunku w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. Wiele prac Marcina Bondarowicza znajduje się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą. Stała ekspozycja ilustracji, plakatów oraz publikacji autorstwa Marcina Bondarowicza dostępna jest na oficjalnej stronie autora:  www.bondarowicz.net/

W roku 2019 artysta zdobył brązowy medal w grupie ilustratorów profesjonalnych w międzynarodowym konkursie:  International Cartoon Competition on Environmental Protection zorganizowanym w Chinach, a na początku mijającego roku inna praca Marcina Bondarowicza znalazła się wśród pięciu najlepszych rysunków konkursowych w International Cartoon Contest & Exhibition JaiJagat 2020 (Indie). W roku 2020 artysta zdobył pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym w  Turcji : 7th KalDer Bursa International Cartoon Contest 2020. Marcin Bondarowicz otrzymał również kilka wyróżnień w międzynarodowych konkursach na rysunek prasowy oraz satyryczny m.in. w Brazylii, Chorwacji ,Chinach oraz Kolumbii.

Oficjalne wyniki konkursu The 4th International Caricature Cartoon Contest, Egypt – 2020:

PIERWSZA NAGRODA  : JITET KUSANA  – INDONEZJA

DRUGA NAGRODA : MARCIN BONDAROWICZ – POLSKA

TRZECIA NAGRODA  ex aequo : ANTÓNIO SANTOS – PORTUGALIA

NIKOLA LISTES – CHORWACJA

NAGRODY SPECJALNE :  IZABELA KOWALSKA – WIECZOREK   – POLSKA

SEYIT SAATCI – TURCJA

ANGEL RAMIRO – KOLUMBIA

FINALIŚCI:

ALEKSEY KIVOKURTCEV – ROSJA

ALI SHABANI – IRAN

DORU AXINTE – RUMUNIA

HOSSEIN NAGHIB – IRAN

JULIO CARRIÓN CUEVA-KARRY – PERU

MOHAMMAD HOSAIN AKBARI – IRAN

PEDRO RIBEIRO FERREIRA – PORTUGALIA

CHEN ANYONG – CHINY

 

Źródło: Marcin Bondarowicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x