0.7 C
Starachowice
piątek, 22/01/2021
Strona główna Aktualności PSZOK zamknięty

PSZOK zamknięty

W związku z trudnościami formalnymi związanymi z organizacją Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przez przedsiębiorcę REMONDIS Sp. z o.o. z Ostrowca Świętokrzyskiego, od dnia 2 stycznia br. do odwołania PSZOK na terenie naszej gminy nie będzie działał.

W powyższej sprawie wskazany jest bezpośredni kontakt z REMONDIS Sp. z o.o. pod nr telefonu 41 262 41 00 (wew. 6) lub 690 188 188. Gmina podejmuje wszelkie działania mające na celu jak najszybsze uruchomienie PSZOK-u na terenie miasta.

Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach Ernest Kumek w rozmowie z redakcją wyjaśnia, że: – firma Remondis nie dostarczyła koniecznego zezwolenia, a jego brak tłumaczy m.in. problemami kadrowymi związanymi z pandemią koronawirusa. Trwają rozmowy odnośnie alternatywnych metod odbioru dużych gabarytów. Jednocześnie referat informuje, że na firmę Remondis została nałożona kara 500 zł dziennie, która naliczana jest od początku 2021 roku. Urząd Miejski w Starachowicach zwraca się z prośbą, by mieszkańcy kontaktowali się indywidualnie z firmą Remondis celem odbioru odpadów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x