0.2 C
Starachowice
poniedziałek, 25/01/2021
Strona główna Aktualności Starachowicki Ekspres Inwestycyjny nie zwalnia tempa

Starachowicki Ekspres Inwestycyjny nie zwalnia tempa

Gmina Starachowice wybiera wykonawców do budowy kolejnych ulic w mieście. Tym razem ogłoszone przetargi dotyczą ulic: Wachmistrza Tarzana, Licealnej i Stalowników. Prezydent Miasta Marek Materek zapewnia, że miasto nie zwalnia tempa, a dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym, przed Starachowicami – kolejny rok bogaty w inwestycje.

– Starachowicki Ekspres Inwestycyjny pędzi, przeszliśmy z roku 2020 do 2021 i nie zmniejszamy tempa. Ogłaszamy kolejne postępowania przetargowe na kolejne przedsięwzięcia inwestycyjne – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. – Podpisałem umowę z firmami, które zostały wykonawcami prac na ulicach Pogodnej i Parkowej. Budowa ul. Parkowej uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego WŚ i z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Oznacza to, że praktycznie 100 proc. kosztów tej inwestycji pokryją środki zewnętrzne. Otworzyliśmy oferty na budowę ulic: Wachmistrza Tarzana i Stalowników wraz z wykonaniem oświetlenia oraz na przebudowę ul. Licealnej. We wszystkich tych postępowaniach złożone oferty opiewają na kwoty poniżej tych, jakie Gmina zabezpieczyła na te cele w budżecie. To gwarantuje nam, że wszystkie te prace zostaną zrealizowane w tym roku. Korzystne oferty składane przez wykonawców przystępujących do przetargów sprawiają, że już teraz możemy przewidzieć, że w roku 2021 prac inwestycyjnych będzie więcej niż w latach poprzednich.

Przebudowa ul. Licealnej

fot. UM Starachowice

Siedem firm zgłosiło chęć wykonania przebudowy wymienionej ulicy. Złożone oferty opiewają na kwoty od od 253 tys zł do 423 tys zł. W gminnym budżecie na ten cel zabezpieczono – 290 tys. zł.

Zakres robót obejmuje przebudowę ul. Licealnej wraz z budową oświetlenia ulicznego na odcinku od ul. Św. Barbary do ul. Szkolnej. Zaplanowano m.in.: wymianę podbudowy wraz z poszerzeniem jezdni oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni z kostki betonowej, wykonanie chodnika o nawierzchni z płytek parkowych ozdobnych po stronie zachodniej oraz wykonanie zjazdów do posesji prywatnych z elementów rozbieralnych z kolorowej kostki betonowej. Inwestycja obejmuje także budowę oświetlenia.

Wykonanie ul. Wachmistrza Tarzana

fot. UM Starachowice

Trzynaście firm zadeklarowało gotowość realizacji tego przedsięwzięcia. Złożone oferty

opiewają na kwoty od 131 tys zł do 200 tys zł. Gmina zabezpieczyła na ten cel w budżecie 200 tys zł. W ramach inwestycji zaplanowano m.in.: wykonanie nawierzchni ulicy, chodników i zjazdów z betonowej kostki brukowej oraz regulację urządzeń podziemnych.

Wykonanie ul. Stalowników wraz z oświetleniem

fot. UM Starachowice

Realizacją tego zadania zainteresowane są trzy firmy, złożone przez nich oferty opiewają na kwoty od 195 tys zł do 257 tys zł. Gmina w budżecie na ten cel zabezpieczyła kwotę: 290 tys zł.

Inwestycja obejmuje min: wycinkę 5 drzew, karczowaniu krzaków i poszycia, wykonanie podbudowy, warstwy wiążącej z betonu asfaltowego, nawierzchni bitumicznej ścieralnej, zjazdów z kostki brukowej betonowej oraz montaż: słupów oświetleniowych, linii napowietrznej przewodem oświetleniowym oraz opraw oświetleniowych na wysięgnikach słupowych.

Obecnie, trwa weryfikacja wszystkich złożonych ofert pod względem formalnym i prawnym.

– Na zakończenie roku 2020 ogłosiliśmy jeszcze dwa postępowania na wybór wykonawcy prac związanych z budową oświetlenia ulicznego na odcinku ul. Nadrzecznej oraz na ul. Łącznej – informuje Prezydent Miasta Marek Materek – Mam nadzieję, że w styczniu otworzymy oferty i w kolejnych miesiącach będziemy mogli zrealizować, długo oczekiwane przez mieszkańców prace, które poprawią bezpieczeństwo na tych ulicach. Ogłosiliśmy także przetarg na budowę stacji tankowania gazem CNG, jest to kolejny etap związany z budową nowego systemu dotyczącego komunikacji publicznej na terenie naszego miasta. To zadanie jest także dofinansowane z funduszy europejskich i rządowych, blisko 100 proc. kosztów zostanie pokrytych ze źródeł zewnętrznych. Gmina Starachowice będzie miastem w którym sto procent publicznego taboru autobusowego będzie na gaz, będzie to ekologiczny transport zbiorowy.

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x