0.2 C
Starachowice
poniedziałek, 25/01/2021
Strona główna Aktualności Czujnik tlenku węgla ostrzeże seniorów

Czujnik tlenku węgla ostrzeże seniorów

Strażacy ze starachowickiej KP Państwowej Straży Pożarnej, przekazali i zamontowali mieszkańcom budynku przy ulicy 8 Maja w Starachowicach czujnik czadu. Kilka dni wcześniej interweniowali pod wskazanym adresem przy zdarzeniu związanym z instalacją gazową.

Czujniki montowane przez starachowickich strażaków zostały zakupione przez Urząd Miejski w Starachowicach w ramach projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce IV” współfinansowanego ze środków rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

Ratownicy zwracają się do mieszkańców naszego powiatu z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas sezonu grzewczego.

– W mieszkaniach, w których ogrzewamy węglem, gazem i drewnem może pojawić się tlenek węgla potocznie zwany czadem, bądź cichym zabójcą. Przypominamy, że to bezbarwny, bezwonny gaz, którego człowiek nie jest w stanie wyczuć. Dlatego zachęcamy do dbanie o własne bezpieczeństwo poprzez wykonywanie systematycznych przeglądów instalacji, dbanie o właściwą wentylację mieszkań oraz zakup i montaż czujek tlenku węgla, która zaalarmuje domowników o niebezpieczeństwie – apelują.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x