4.4 C
Starachowice
wtorek, 2/03/2021
Strona główna Aktualności Dom dla osób z Alzhaimerem. Dobry pomysł?

Dom dla osób z Alzhaimerem. Dobry pomysł?

– Kochani, czy widzicie potrzebę, aby w naszym mieście powstał Dom dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera? W ostatnich latach mocno rozwinęliśmy politykę senioralną, powstał Dom Dziennego Pobytu dla seniorów, kluby seniora, nową siedzibę zyskał Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dostrzegam jednak pewną lukę. – Tak zaczyna swój post w mediach społecznościowym prezydent Marek Materek.

Posługując się przykładami osób zmagających się ze schorzeniem oraz rodzin, bo nie oszukujmy się, na tę chorobę cierpi cała rodzina, prezydent prosi o wyrażenie opinii na temat pomysłu powstania takiej placówki.

– Dla takich osób chciałbym, aby powstała w naszym mieście filia Środowiskowego Domu Samopomocy w budynku przy ul. Żeromskiego 1A. Tam przez lata mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej. Zamierzamy aplikować o środki z budżetu państwa na przebudowę i wyposażenie budynku na ten cel. Możemy stworzyć dom dla 30 osób z 8 miejscami opieki całodobowej. Chciałbym żebyśmy zapewnili kompleksowe wsparcie i opiekę kolejnej grupie osób wykluczonych społecznie i w ten sposób również ulżyli rodzinom chorych. – pisze prezydent, dodając jednocześnie, że byłaby to placówka finansowana ze środków państwa. Tylko dla osób, które przekraczają kryterium dochodowe byłby to koszt 5% z całości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x