4.4 C
Starachowice
wtorek, 2/03/2021
Strona główna Aktualności Siódma Edycja Programu Inicjatyw Lokalnych

Siódma Edycja Programu Inicjatyw Lokalnych

Gmina Starachowice w 2021 roku po raz siódmy będzie realizowała Program Inicjatyw Lokalnych. W tegorocznej edycji wnioski będzie można składać od 15 lutego do 26 lutego.

W latach 2015-2020 wykonano lub przeznaczono do realizacji 85 wniosków na kwotę ponad 1 450 000 zł. Udział w Programie Inicjatyw Lokalnych jest jedną z możliwości realizacji zadania publicznego z inicjatywy i przy współudziale mieszkańców Starachowic. Aby wystąpić z wnioskiem o realizację zadania publicznego wystarczy zgromadzić: jako wkład własny 30% szacunkowego kosztu inwestycji, pozostałe 70% kosztów zadania pokryje Gmina. W tegorocznym budżecie do rozdysponowania jest 100 000 zł zachęcamy do składania wniosków.

W latach poprzednich dzięki zaangażowaniu dyrekcji placówek oraz członków Rad Rodziców, realizowane były zadania związane między innymi z wyposażeniem szkół i przedszkoli w niezbędny sprzęt do edukacji (sprzęt multimedialny), uzupełniono wyposażenie w jednostkach oświatowych (zmywarki, szafki ubraniowe, ławki, krzesełka), przeprowadzono renowację podłóg, wykonano nowe oświetlenie w sali gimnastycznej, a także zakupiono urządzenia na place zabaw poza tym wykonano ulice, parkingi.

Zgodnie z regulaminem PIL-u, inwestycje muszą być realizowane na terenie i w obiektach należących do Gminy Starachowice.

Wniosek o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej składa się do:

Prezydenta Miasta Starachowice

Urząd Miejski w Starachowicach

27-200 Starachowice

ul. Radomska 45

Dokument ten powinien zawierać informacje dotyczące między innymi: sposobu reprezentacji wnioskodawcy wobec jednostki samorządu terytorialnego, nazwę i cel zadania publicznego, termin i miejsce realizacji zadania, szczegółowy zakres rzeczowy zadania, informację o posiadanych zasobach rzeczowych i kadrowych zapewniających wykonanie zadania, informację o posiadanych własnych środkach i wysokości środków finansowych uzyskanych na realizację tego zadania z innych źródeł, a także kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania. Gmina udzieli wsparcia Wnioskodawcom przy wypełnianiu wniosków.

Wniosek możliwy jest do pobrania na naszej stronie: https://starachowice.eu/program-inicjatyw-lokalnych

Dodatkowe informacje uzyskać można w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, pokój nr 200 nr tel: 41 273-83-16 lub wchodząc na stronę https://starachowice.eu/program-inicjatyw-lokalnych.

/Informator Miejski/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x