3 C
Starachowice
niedziela, 7/03/2021
Strona główna Aktualności Wszczęto postępowanie

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach. Wniosek o ukaranie uczestników mszy, z udziałem wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, skierowali do sanepidu działacze Unii Młodych.

We wniosku wskazywano m.in na brak maseczki przemawiającego prezesa PiS oraz brak dystansu uczestników nabożeństwa. Dyrektor starachowickiej placówki sanepidu – Ewa Dróżdż potwierdziła, że wszczęto postępowanie w sprawie sprawie naruszenia ustanowionych ograniczeń nakazów i zakazów.

– Obie strony zostały zawiadomione. Do proboszcza parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych zostało wysłane pismo, w którym prosimy o odniesienie się do stawianych przez zgłaszających zarzutów. Pismo zostało dostarczone w poniedziałek, 25 stycznia. – mówi wt telefonicznej rozmowie dyrektor Ewa Dróżdż. Dodaje również, że w celu wyjaśnienia sprawy zabezpieczono materiały audiowizualne.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x